Amazon Music – Velká databáze hudby pro každého

Když se řekne streamování hudby, mnohé jistě napadne služba Tidal. Vedle ní ovšem existují i další, které stojí za zmínku. My se například zaměříme a Amazon Music, jehož dřívější název byl Amazon MP3. Online hudební obchod, jehož majitel je podle názvu služby naprosto zřejmý. Je to stejnojmenná společnost Amazon.

Jak šel čas s Amazon Music?

Amazon Music se pyšní správou digitálních práv čtyř velkých hudebních vydavatelství. Jsou to Sony BMG, Warner, EMI a Universal. Dále jsou to i mnohá další méně známá. To je zárukou pestré hudební nabídky, kterou si můžete dopřávat kdykoliv a kdekoliv. Chcete-li o streamovací službě vědět něco blíže, začtěte se do následující tabulky.

PředmětHodnota
Spuštění2007
Variabilní datový tok256 kbit/s
Počet skladebPřes 2 miliony
Počet předplatitelů v roce 202055 milionů
Informace související se službou Amazon Music.

V nabídce tohoto zajímavého hráče na trhu je více, jak 180 tisíc umělců a 20 tisíc vydavatelství. To už je slušná sbírka hudby, kterou si díky rozšiřujícímu trhu mohou užívat posluchači po celém světě, nejenom ve Spojených státech amerických.

Podporované platformy Amazon Music

O rozšířenosti této hudební streamovací služby do jisté míry vypovídá podpora jednotlivých systémů. Naprostou samozřejmostí je operační systém Windows, mac OS, Fire OS a HTML5. Omezovat se ovšem nemusíte ani z pohledu Amazon Alexa, tvOS nebo mobilních operačních systémů, jakými jsou Android a iOS. V posledních letech do tohoto seznamu přibyla také Android TV nebo podpora vybraných chytrých hodinek, kde nechybí ani značka Garmin.

Významné spolupráce v různých odvětvích

Tato služba je známá i díky vybraným spolupracím s ostatními světovými velikány odlišných oborů. Například v roce 2008 to byla Pepsi Stuff. V témže roce přišla také spolupráce s herním projektem Grand Theft Auto IV. Výjimkou není ani společnost Myspace. Jedním z posledních počinů byla v roce 2021 spolupráce s platformou pro podcasty, jejíž jméno je Art19. Uvidíme, jakým směrem se bude Amazon Music vyvíjet dál.