Counter-Strike – Legendární střílečka nikdy neomrzí

Herních legend existuje více než dost. Například takový Fortnite je toho jasným důkazem. Pokud ovšem svůj hráčský zrak zaměříte směrem do historie, rozhodně by měla padnout zmínka o Counter-Strike. Akční střílečka a legenda, která byla svého času odvozena od dalšího populárního herního titulu zvaného Half-Life.

Kdy vznikl Counter Strike?

Tato primárně počítačová hra si získala velké zástupy příznivců díky jedinečné hratelnosti. Dokazuje to několik herních módů, z nichž lze vybírat. Pokud se chcete o prvopočátečním vzniku této legendy dozvědět něco více, začtěte se do následující tabulky.

PředmětHodnota
Datum vydání1999
Upravené vydání2000
Verze pro Xbox2004
VývojářValve Software
Základní fakta o počítačové hře Counter Strike.

Střílečka z vlastního pohledu je přístupná hráčům od 12 let. Žánr mnohdy označovaný jako FPS nabízí nejenom multiplayer, ale také singleplayer. Do jisté míry připomíná Grand Theft Auto.

Herní modifikace pro každého

Je nepochybné, že nejpopulárnějším herním módem byl a je pravděpodobně demolition. Na jedné mapě proti sobě hraje skupina teroristů s cílem umístit bombu a protiteroristická jednotka, která se snaží takovému činu zamezit. V průběhu historie počítačové hry Counter-Strike vznikla řada originálních modifikací, které přinesly vysoké napětí.

Jmenovat lze například hru pouze s noži zvanou Knife. Zpracována byla i další témata jako Paintball, Deatch Match, Jail Break, SoccerJam, Hide N Seek a Warcraft 3 MOD. Mezi nejpopulárnější jump módy patří s největší pravděpodobností Deathfun.

Counter-Strike nabízí reálné zbraně

Mezi velké přednosti této akční hry patří nejenom napětí a zábava. Je to také na svoji dobu velice reálné zpracování dostupných zbraní. V rámci hry lze pořizovat nejrůznější výbavu od pistolí, přes samopaly, až po pušky. Výjimkou není ani lehký kulomet nebo granáty. Typickou zbraní protiteroristické jednotky je M4A1. Teroristé se naopak pyšní AK-47. Ať už se rozhodnete hrát za jakoukoliv z těchto jmenovaných skupin, rozhodně si užijete nevšední herní zážitek. V případě multiplayeru o tom nemá cenu zdlouhavě pochybovat.