Fortnite má silnou hráčskou základnu po celém světě

Když se zamyslíte, nad tím, jaké počítačové a konzolové hry patří k těm nejznámějším, mnohé z Vás jistě napadne herní titul Grand Theft Auto. A nutno zmínit, že jde jistě o dobrou volbu. My Vás však seznámíme s ještě známější hrou, kterou je Fortnite Battle Royale. Multiplatformní free-to-play videohra oslovující miliony hráčů po celém světě.

Základní informace o této hře

Pojďme se blíže podívat na to, kde tato světově úspěšná hra vlastně získala svoji popularitu. Nejprve se zaměříme na důležitá fakta související s jejím prvním vydáním a vůbec samotným vývojářským týmem. Všechny důležité podrobnosti naleznete v tabulce prezentované níže.

PředmětHodnota
Datum vydání2017
VývojářEpic Games
VydavatelEpic Games
ŽánrBattle royale
Základní informace o této populární hře.

Všechny výše a níže prezentované informace se týkají základní odnože Fortnite, kterou je Battle Royale. Hra zaměřená primárně na samostatné, ale také multiplayerové hraní až pro sto hráčů najednou. A to už je pěkná porce zábavy.

Fortnite Battle Royale a jeho sezóny

Na této herní klasice je zajímavá jedna podstatná věc. Každých sedmdesát dní dochází k vydání nové sezóny. Některé z nich mohou být dokonce tematické. Z výše uvedených řádků jasně vyplývá, že první sezóna vyšla v roce 2017, to byl pomyslný počátek Fortnite Battle Royale. V nadcházející sezóně už byl představen nový Battle Pass a poměrně oblíbené středověké téma. Z pohledu nadcházejících sezón přišlo nových zážitků více než dost.

Zmínit se můžeme například o vesmírném tématu, superhrdinech, cestování časem, zimní době, pirátech, ale také o futuristické době. V roce 2019 odstartovala druhá kapitola, která opět obsahuje několik zajímavých témat. Kdo je této hře věrný, jistě si všiml oblasti tajných agentů, vodního tématu, lovení nebo zaměření na Marvel. O kreativitu a nápaditost ve Fortnite rozhodně není nouze. Navíc, hra je dostupná na nejrůznějších platformách, od Microsoft Windows, přes Xbox, PlayStation, až po Android, iOS, Nintendo, macOS a další.