HBO GO – Filmotéka, která Vás jen tak neomrzí

O komerční televizní stanici HBO slyšel bezpochyby každý. Tento vysílací velikán vznikl v roce 1972 ve Spojených státech amerických. Zpoplatněná televize cílí primárně a filmovou a seriálovou tvorbu. Pokud jde o Českou republiku, objevila se zde HBO v roce 1994. S tímto filmovým velikánem se pojí ještě jeden pojem, kterým je HBO GO.

Co je to HBO GO?

HBO GO je odnož klasické placené televizní stanice HBO. Jedná se o streamovací službu, která je bohatou zásobárnou filmového obsahu. Dostupná je na nejrůznějších platformách. Od mobilních operačních systémů iOS a Android, až po Android TV, PlayStation, Xbox, Google Chromecast, Apple TV a mnohé jiné. Jestliže Vás zajímá, kdy vznikly konkurenční služby tohoto typu, začtěte se do níže uvedené tabulky.

SlužbaVznik
HBO GO2010
Netflix1997
Apple TV+2019
YouTube Premium2008
Víte, kdy vznikly nejznámější streamovací služby?

Mezi další konkurenty společnosti HBO patří rozhodně Amazon Prime Video, jejímž provozovatelem je stejnojmenná společnost. Tato platforma vznikla v roce 2006.

Pro každého něco

Když využijete streamovací službu od společnosti HBO, jistě si přijdete na své. K dispozici je poměrně bohatá databáze filmů, seriálů, ale také program určený pro nejmenší. Ten je označen příznačným názvem Kids. Oblíbený filmový materiál můžete sledovat až na pěti odlišných zařízeních, přičemž dívat se můžete na dvou naráz. Díky tomu, že je tato služba poskytována prostřednictvím internetu, nejste omezováni místem ani časem.

Co všechno přináší HBO GO?

Tuto streamovací službu si můžete nejenom velice snadno zaregistrovat, ale i zrušit. HBO GO je bez závazků. Pokud tedy nechcete využívat bohaté filmové databáze, jednoduše vše zrušíte a přestanete platit. Spolehnout se zároveň můžete na to, že k mnoha filmům neustále přibývají nové titulky. A to nejenom v češtině, ale také ve slovenštině. Společnost HBO navíc blízce spolupracuje s BBC, Sky a vlastní práva na Oskary, Zlaté glóby a podobný originální obsah. I ten samozřejmě stojí za podívanou.

Publikováno: 28. 07. 2021

Kategorie: filmy a seriály

Autor: FrantisekHrstka

Tagy: film | filmy | HBO | HBO GO | seriál | seriály | stream | streamovací služba | streamovací služby | streamování