Herní klávesnice – Zvolte si ten správný model

Chcete-li na počítači docílit co možná nejlepšího herního zážitku, budete k tomu potřebovat nejenom výkonnou výpočetní techniku a monitor. Vhod Vám přijde i herní klávesnice. Možná byste se divili, ale právě pro hráče počítačových her jsou dostupné zcela odlišné modely než pro kancelářskou práci.

Drátová vs. bezdrátová klávesnice

První dilema před nákupem budete řešit v souvislosti s propojením k počítači. Zvolit můžete drátovou, ale také bezdrátovou variantu. Bezdrátová herní klávesnice je vhodná pro ty, komu vadí kabel překážející na stole. U levnějších verzí se však může vyskytnout delší odezva. Zároveň je třeba zmínit nutnost dobíjení baterií. Poslední dva jmenované neduhy eliminují drátové klávesnice, u kterých však musíte počítat s kabelem.

Herní klávesnice a vše, co byste měli vědět

S herními klávesnicemi pochopitelně souvisí i řada ostatních věcí, na které není radno zapomínat. Není to jen lokalizace klávesnice, jak by si mohl, kdo myslet. Podstatnou roli sehrávají i mnohé další detaily. S nimi Vás podrobněji seznámíme prostřednictvím níže uvedených otázek a odpovědí.

Jaké uspořádání nabízí herní klávesnice?

Je to klávesnice mini nebo jen jednoruká malá klávesnice. Produkty tohoto typu mohou být navíc vybaveny numpadem, ale také nemusí.

Jsou klávesnice pro hraní podsvícené?

Ano, dokonce nabízí více barevných efektů oproti kancelářským klávesnicím a těm použitých u notebooků. Herní modely mají barevné podsvícení, které můžete plynule měnit.

Co si pohlídat při nákupu klávesnice?

Vhod Vám mohou přijít kupříkladu programovatelné klávesy, díky nimž budete mít potřebné funkce při hraní tam, kde je chcete mít.

Co si představit pod pojmem multimediální klávesy?

To jsou takové klávesy, které slouží k ovládání přehrávání hudby a videí. Využít je můžete například při změně hlasitosti přehrávané hudby.

Jakými dalšími prvky mohou disponovat herní klávesnice?

Jmenovat lze makro klávesy pro složitější operace, USB hub zabudovaný v těle klávesnice nebo displej. Možností je v tomto směru více než dost. Od výbavy se pak odvíjí i pořizovací cena klávesnice.