Hříšné tance: Tyto pecky z filmu prostě musíte mít v playlistu!

Hříšný Tanec Skladby

Be My Baby - The Ronettes

„Be My Baby“ od The Ronettes je jedna z nejikoničtějších písní 60. let a stala se symbolem romantiky a vášně. Není proto divu, že si našla své místo i ve filmu Hříšný tanec z roku 1987. I když se nejedná o ústřední melodii filmu, píseň „Be My Baby“ dokonale dokresluje atmosféru léta 1963 a dodává scénám na intenzitě.

Soundtrack k filmu Hříšný tanec je plný hitů a „Be My Baby“ je jednou z těch skladeb, které diváky okamžitě vtáhnou do děje. Její nakažlivý rytmus a romantický text evokují bezstarostnost a vášeň mládí, což s tématem filmu dokonale ladí. Píseň se ve filmu objevuje v klíčovém momentu, kdy se Baby a Johnny začínají sbližovat, a umocňuje tak chemii mezi nimi.

I když je Hříšný tanec známý především díky ústřední melodii „(I've Had) The Time of My Life“, „Be My Baby“ je důkazem, že i zdánlivě vedlejší skladby mohou mít na diváky silný emocionální dopad. Soundtrack k filmu se stal samostatným fenoménem a „Be My Baby“ je jednou z písní, které k tomu přispěly.

She's Like the Wind - Patrick Swayze

"She's Like the Wind" je srdceryvná balada, která se stala ikonickou díky filmu Hříšný tanec. Zajímavostí je, že píseň původně Patrick Swayze nenapsal pro tento film. Vznikla už v roce 1984 pro film Grandview, U.S.A., ve kterém Swayze také hrál. Píseň, která je plná emocí a touhy, dokonale vystihuje atmosféru filmu Hříšný tanec a stala se jednou z nejznámějších písní z jeho soundtracku. Soundtrack k filmu Hříšný tanec je sám o sobě legendou. Obsahuje směs rock and rollu, rhythm and blues a popu, která perfektně dokresluje atmosféru léta 1963. Kromě "She's Like the Wind" na něm najdeme další hity jako "Hungry Eyes" od Erica Carmena, "Be My Baby" od The Ronettes nebo "(I've Had) The Time of My Life" od Billa Medleyho a Jennifer Warnes, která získala Oscara za nejlepší původní píseň. Soundtrack se stal neuvěřitelně populárním a prodal se v milionech kopií po celém světě.

Hungry Eyes - Eric Carmen

Hungry Eyes“ je ikonická píseň, kterou nazpíval Eric Carmen a která se stala ústřední melodií filmu „Hříšný tanec“ z roku 1987. Píseň dokonale vystihuje atmosféru filmu a stala se symbolem vášně a romantiky. „Hungry Eyes“ se vyšplhala na vrchol hitparád a stala se jednou z nejznámějších písní 80. let.

Soundtrack k filmu „Hříšný tanec“ je plný dalších skvělých hitů, které dotvářejí atmosféru léta 1963. Mezi nejznámější patří:

„(I've Had) The Time of My Life“ – Bill Medley a Jennifer Warnes

„She's Like the Wind“ – Patrick Swayze

„Be My Baby“ – The Ronettes

„Do You Love Me“ – The Contours

Tyto písně a mnoho dalších dělají ze soundtracku k filmu „Hříšný tanec“ nadčasovou klasiku, která si i po letech získává srdce posluchačů.

Stay - Maurice Williams and the Zodiacs

Skladba "Stay" od Maurice Williamse a jeho skupiny The Zodiacs má v kontextu filmu Hříšný tanec zvláštní místo. I když se nejedná o jednu z nejznámějších písní ze soundtracku, jako jsou "(I've Had) The Time of My Life" nebo "Hungry Eyes", "Stay" má v ději filmu důležitou roli. Během taneční scény, kde Baby (Jennifer Grey) a Johnny (Patrick Swayze) nacvičují svůj slavný taneční číslo u jezera, hraje v pozadí právě tato píseň. Scéna je plná napětí a chemie mezi oběma postavami a hudba k tomu dokonale dokresluje atmosféru.

I když "Stay" není na oficiálním soundtracku k filmu Hříšný tanec, fanoušci si ji s filmem spojují právě díky této scéně. Píseň se stala symbolem romantiky a vášně, které film tak skvěle vystihuje. Zajímavostí je, že "Stay" je vůbec nejkratší písní, která kdy dosáhla na první místo americké hitparády Billboard Hot 100, a to s délkou pouhé 1 minuty a 37 sekund.

Yes - Merry Clayton

Merry Clayton si nejspíš pamatujete z filmu Hříšný tanec, i když ne tak úplně z plátna. Její nezaměnitelný hlas se line z ikonické písně "Gimme Shelter" od Rolling Stones, která ve filmu zazní v nezapomenutelné scéně. I když Clayton ve filmu fyzicky nevystupuje, její hlasový projev dodává scéně s Patrickem Swayzem a Jennifer Grey elektrizující atmosféru a podtrhuje vášeň a napětí mezi hlavními hrdiny. Zajímavostí je, že Clayton nazpívala vokály k "Gimme Shelter" v županu, uprostřed noci, na pozvání Micka Jaggera. Tato píseň se stala nedílnou součástí soundtracku k Hříšnému tanci a dodnes patří k nejoblíbenějším momentům filmu.

Love Is Strange - Mickey & Sylvia

Píseň "Love Is Strange" v podání Mickey & Sylvia neodmyslitelně patří k filmu Hříšný tanec, i když se ve filmu samotném neobjevuje. Tato skladba z roku 1956, známá svým svůdným vokálem a chytlavým rytmem, se stala symbolem romantiky a vášně a inspirovala mnoho párů k tanci. Její absence na soundtracku Hříšného tance je proto pro mnohé překvapením.

Soundtrack Hříšného tance je sám o sobě legendou. Obsahuje hity jako "Time of My Life" od Billa Medleyho a Jennifer Warnes, "(I've Had) The Time of My Life" od Franka Previta, "Hungry Eyes" od Erica Carmena a další. Tyto písně perfektně dokreslují atmosféru filmu a dodávají tanečním scénám nezapomenutelnou energii.

Přestože "Love Is Strange" není součástí oficiálního soundtracku, její spojení s Hříšným tancem přetrvává. Mnoho fanoušků si film bez této písně nedokáže představit a často ji zařazují do svých vlastních playlistů inspirovaných filmem. Ať už je důvod její absence na soundtracku jakýkoli, "Love Is Strange" zůstává symbolem romantiky a vášně a připomíná nám sílu hudby a tance.

You Don't Own Me - The Blow Monkeys

Skladba "You Don't Own Me" od The Blow Monkeys sice není součástí legendárního soundtracku k filmu Hříšný tanec, ale přesto s ním sdílí jistou spřízněnost. Oba fenomény, film i píseň, se totiž nesou na vlně emancipace a revolty proti konvencím, které definovaly 80. léta. Zatímco Baby v podání Jennifer Grey bojuje za svou nezávislost a právo na vlastní rozhodnutí, chytlavá melodie "You Don't Own Me" se stala hymnou silných žen, které se odmítají podřizovat patriarchálním stereotypům.

Stejně jako filmové hity "(I've Had) The Time of My Life" od Billa Medleyho a Jennifer Warnes nebo "Hungry Eyes" od Erica Carmena, i "You Don't Own Me" sází na chytlavý rytmus a emotivní vokál, který si podmanil srdce posluchačů po celém světě. Ačkoliv se píseň neobjevila na oficiálním soundtracku Hříšného tance, její atmosféra a poselství nezávislosti ji řadí mezi skladby, které si s filmem spojujeme dodnes.

Hey! Baby - Bruce Channel

„Hey! Baby“ od Bruce Channela je jednou z těch písní, které si okamžitě spojíte s filmem Hříšný tanec. I když nepatří mezi nejznámější hity ze soundtracku, její chytlavá melodie a veselý text z ní dělají nezapomenutelnou součást filmového zážitku. Píseň zazní ve scéně, kdy se Baby a Johnny učí tančit v chatě, a dodává tomuto momentu bezstarostnou a hravou atmosféru.

Soundtrack k filmu Hříšný tanec je sám o sobě legendou a „Hey! Baby“ perfektně zapadá mezi ostatní ikonické skladby jako „(I've Had) The Time of My Life“, „Hungry Eyes“ nebo „She's Like the Wind“. Film a jeho hudba jsou neoddělitelně spjaty a i po letech dokáží probudit emoce a vzpomínky u diváků po celém světě.

Overload - Zappacosta

Do You Love Me - The Contours

"Do You Love Me" od The Contours je píseň, která ve filmu Hříšný tanec rozproudí nejednu taneční scénu. Její nakažlivý rytmus a chytlavý text z ní dělají jednu z nejpamátnějších písní celého filmu. Píseň, která vyšla v roce 1962, se stala hitem a vyšplhala se na první příčku amerického žebříčku Billboard Hot 100. Ve filmu Hříšný tanec zazní v momentě, kdy se Baby učí tančit a snaží se zapadnout mezi ostatní tanečníky. Energie a vášeň, kterou píseň vyjadřuje, dokonale dokreslují atmosféru filmu a tanečních scén. "Do You Love Me" je tak neodmyslitelnou součástí soundtracku Hříšného tance, který se stal jedním z nejprodávanějších soundtracků všech dob. Mezi další známé písně z filmu patří například "(I've Had) The Time of My Life", "Hungry Eyes" nebo "She's Like the Wind". Tyto písně, spolu s tanečními kreacemi Patricka Swayzeho a Jennifer Grey, udělaly z Hříšného tance kultovní film a z jeho soundtracku hudební klasiku.

In the Still of the Night - The Five Satins

Skladba „In the Still of the Night“ od The Five Satins má v srdcích fanoušků filmu „Hříšný tanec“ zvláštní místo. I když se ve filmu neobjevila, evokuje stejnou atmosféru romantiky a vášně jako ikonické písně ze soundtracku. Melodie doo-wopu a procítěný vokál Freda Parrise přenášejí posluchače do éry tanečních sálů a nevinné lásky, čímž dokonale ladí s nostalgickým nádechem filmu.

Seznam skladeb z „Hříšného tance“ je plný hitů, které definovaly hudební scénu 60. let. Od energického „(I've Had) The Time of My Life“ po smyslný „Cry to Me“, soundtrack filmu se stal stejně ikonickým jako samotný film. „In the Still of the Night“, ačkoliv není na oficiálním soundtracku, dokonale zapadá do této hudební mozaiky a evokuje stejnou směs nostalgie, vášně a touhy po lásce, která učinila „Hříšný tanec“ nesmrtelným filmem.

Wipe Out - The Surfaris

Skladba "Wipe Out" od The Surfaris sice není přímo součástí soundtracku k filmu Hříšný tanec, ale její spojitost s tancem a atmosférou 60. let z ní dělá častou volbu pro tematické playlisty a vzpomínky na tento kultovní film. Energický rytmus surf rocku a nezaměnitelná kytarová linka v sobě nesou ducha bezstarostnosti a rebelie, který k Hříšnému tanci neodmyslitelně patří.

Soundtrack filmu Hříšný tanec je sám o sobě legendou. Obsahuje hity jako "The Time of My Life", "(I've Had) The Time of My Life", "Hungry Eyes" nebo "She's Like the Wind", které perfektně dokreslují atmosféru léta 1963 a milostný příběh Baby a Johnnyho. I když "Wipe Out" není na oficiálním seznamu skladeb, její energie a styl ji řadí mezi skladby, které si s filmem spojujeme a rádi si na ně zatancujeme.

Publikováno: 21. 06. 2024

Kategorie: hudba

Autor: FrantisekHrstka

Tagy: hříšný tanec skladby | seznam skladeb z filmu hříšný tanec