Hudba: Rammstein nejznámější skladby - Odhalte jejich největší hity!

Rammstein Nejznámější Skladby

Du Riechst So Gut

"Du Riechst So Gut" (V překladu "Voníš tak dobře") je píseň německé skupiny Rammstein z jejich debutového alba Herzeleid, vydaného v roce 1995. Píseň je známá svým hypnotickým rytmem a provokativním textem, který se zabývá tématy posedlosti a temné touhy. Videoklip, režírovaný Emanuelem Fialkem, byl natočen v černobílém provedení a zobrazuje kapelu v ponurém a tajemném prostředí. "Du Riechst So Gut" se stala jednou z nejpopulárnějších písní Rammstein a je pevnou součástí jejich koncertních setlistů.

Sonne

Sonne je německé slovo pro „slunce“. V němčine se používá jako běžné podstatné jméno pro hvězdu ve středu naší sluneční soustavy. Stejně jako v češtině se s ním setkáme v mnoha idiomech a slovních spojeních. Například „Sonne tanken“ znamená „chytat bronz“ a „unter der Sonne“ znamená „na světě“.

Kromě obecného významu má slovo „Sonne“ i další použití. Může se jednat o název hotelu, restaurace nebo jiné firmy. V historii se objevilo i jako jméno několika lodí, včetně německé pomocné lodi potopené v roce 1944.

Engel

Engel je jak příjmení, tak i slovo s významem "anděl" v němčině. Jako příjmení se vyskytuje v mnoha zemích, včetně České republiky, Německa a Rakouska. Existuje mnoho známých osobností s tímto příjmením, například spisovatel Carl Ludvig Engel, architekt Johann Friedrich Ludwig Engel nebo politik Friedrich

Vzhledem k významu slova "anděl" v němčině se příjmení Engel často spojuje s pozitivními vlastnostmi, jako je krása, čistota a dobrota.

Deutschland

Německo, oficiálně Spolková republika Německo, je stát ve střední Evropě. Sousedí s Dánskem na severu, Polskem a Českou republikou na východě, Rakouskem a Švýcarskem na jihu, Francií, Lucemburskem, Belgií a Nizozemskem na západě. Hlavním a největším městem je Berlín. Německo je členem Evropské unie, NATO, G7 a G20. S počtem obyvatel přesahujícím 83 milionů je nejlidnatějším členským státem Evropské unie. Po sjednocení Německa v roce 1990 se země stala jedním z nejvlivnějších států světa a důležitým ekonomickým a technologickým tahounem Evropy.

Ich Will

„Ich will“ je název slavné písně německé industriální metalové skupiny Rammstein. Píseň vyšla v roce 2001 jako singl z alba Mutter. Stala se jednou z nejznámějších a nejúspěšnějších písní skupiny a dodnes je pravidelnou součástí koncertních setlistů.

Text písně je v němčině a vyjadřuje silnou touhu a vášeň. Hudební video, které píseň doprovází, je inspirováno filmem „Psí odpoledne“ od Sidneyho Lumeta a zobrazuje skupinu při loupeži banky. „Ich will“ je považována za jednu z nejikoničtějších metalových písní a její popularita pomohla skupině Rammstein stát se celosvětově známou.

Feuer Frei!

„Feuer Frei!“ je německá fráze, která v překladu znamená „Palte!“ Tato fráze se stala nechvalně známou během druhé světové války, kdy ji používala německá armáda jako povel k zahájení palby. V dnešní době je používání této fráze vnímáno jako velmi necitlivé a urážlivé, zejména v zemích, které byly během války okupovány nacistickým Německem.

Amerika

Amerika je třetí největší světadíl s rozlohou přes 42 milionů kilometrů čtverečních. Rozkládá se na západní polokouli a obklopují ji Tichý oceán ze západu, Atlantský oceán z východu, Severní ledový oceán ze severu a Jižní Amerika z jihu. Žije zde přes miliardu obyvatel v 35 nezávislých státech.

Amerika je domovem neuvěřitelné rozmanitosti kultur, jazyků a přírodních krás. Najdeme zde vše od zasněžených hor a ledovců Aljašky po tropické deštné pralesy Amazonie. Mezi nejznámější turistické destinace patří New York, Los Angeles, Rio de Janeiro, Machu Picchu a Galapágy.

Někteří lidé si myslí, že propojení stránek na webu není důležité, ale opak je pravdou. Dobře promyšlená struktura odkazů, ať už interních nebo externích, může výrazně zlepšit viditelnost vašeho webu ve vyhledávačích. Interní odkazy, tedy odkazy směřující na jiné stránky v rámci vašeho webu, pomáhají uživatelům i vyhledávačům lépe se orientovat v obsahu a rychleji najít to, co hledají. Externí odkazy, směřující na relevantní a důvěryhodné weby, zase zvyšují důvěryhodnost vašeho webu v očích vyhledávačů.

Mutter

Mutter je německé slovo, které v češtině znamená „matka“. Toto slovo se často používá v hudební terminologii, konkrétně v opeře. V opeře se termín „mutter“ používá k označení role starší ženy, která je obvykle matkou jednoho z hlavních hrdinů. Tato role je často charakterizována silným hlasem a dramatickým rozsahem. Mezi slavné operní „mutter“ patří například Azucena z Verdiho Trubadúra nebo Herodias ze Straussovy Salome. Tyto role vyžadují od zpěvaček nejen hlasovou zdatnost, ale i herecký talent, aby dokázaly ztvárnit komplexnost a hloubku těchto postav.

Ohne Dich

„Ohne Dich“ (německy „Bez tebe“) je emotivní balada německé rockové skupiny Rammstein. Píseň vyšla v roce 2001 jako druhý singl z jejich třetího studiového alba Mutter. Text písně, který napsal Till Lindemann, vypráví o bolesti a zoufalství po ztrátě milované osoby.

Píseň „Ohne Dich“ se stala jednou z nejúspěšnějších skladeb Rammstein a dosáhla vrcholu hitparád v několika zemích, včetně Německa, Rakouska a Švýcarska. Její popularita se rozšířila i mimo okruh fanoušků metalové hudby a stala se oblíbenou volbou pro svatební tance.