Internetová televize nabízí divákům spoustu výhod

K příjmu televizního vysílání v dnešní době nepotřebujete pouze televizi, anténu a domácí kino pro lepší zážitek. Vsadit můžete na zcela jiné technologie. Moderní a poměrně vyhledávaná je internetová televize. Její název je do značné míry jasně vypovídající. Pokud ovšem netušíte, co si pod ní přesně představit, začtěte se do níže uvedených řádků.

Co je to internetová televize?

Internetová televize je ve své podstatě televize fungující přes internetový protokol. To znamená, že samotný příjem je závislý na internetové síti. Televize označovaná zkratkou IPTV. Do jisté míry představuje určitou filmovou databázi, i když to není to samé, jako Netflix a podobné služby. S pomocí internetové televize plnohodnotně nahradíte příjem pozemního vysílání a získáte ještě několik benefitů navíc.

Výhody a nevýhody internetové televize

Jestliže uvažujete o pořízení internetové televize, určitě Vás bude zajímat, jaké klady a zápory toto technologické řešení skrývá. Není to jenom více programů, jak by si mohl, kdo myslet. Vše podstatné vyčtete z níže uvedených otázek a odpovědí.

Jaké jsou přednost IPTV?

Je to například bohatý TV archiv, ale také vysílání řady kanálů ve vyšší kvalitě Full HD. Získat můžete i spoustu filmů z filmotéky.

Je tato služba placená?

Ano, internetová televize je placenou službou. K jejímu provozování potřebujete internet. Obvykle je realizována právě skrze internetového poskytovatele. Ceny začínají na desítkách korun měsíčně podle toho, kolik chcete kanálů.

Co je zapotřebí k příjmu IPTV?

Využít můžete chytrou televizi se speciální aplikací. Alternativou je set-top box. Obojí musí být vždy připojeno k internetu. Ideálně skrze kabel nežli přes bezdrátovou síť Wi-Fi.

Jaké nevýhody má internetová televize?

Počítejte s tím, že dojde k poklesu rychlosti Vaší internetové přípojky. Připravte se na pomalejší přepínání mezi jednotlivými kanály. Zároveň tato technologie neumožňuje obsluhu více televizorů.

Co když nefunguje internet?

V takovém případě Vám nebude fungovat ani internetová televize. To je jeden z největších záporů této moderní technologie.