Johnny Depp a jeho kapela: Drsná krása rock'n'rollu

Johny Depp Kapela

Hollywood Vampires

Kapela Hollywood Vampires je splněným snem Johnnyho Deppa. Vždycky ho to táhlo k muzice, a tak když se naskytla příležitost založit kapelu s Alice Cooperem a Joem Perrym z Aerosmith, neváhal ani vteřinu. Název kapely je poctou legendárnímu pijáckému klubu "Hollywood Vampires", který v 70. letech sdružoval hvězdy jako John Lennon, Ringo Starr nebo Keith Moon. Depp v kapele hraje na kytaru a zpívá doprovodné vokály.

Hollywood Vampires se nezaměřují na Deppovu popularitu z filmového plátna. Jejich repertoár tvoří převážně covery rockových klasik, které vzdávají hold hudebním ikonám, jež nás bohužel opustily. Na pódiu s nimi v minulosti hostovali hvězdy jako Paul McCartney, Marilyn Manson nebo Dave Grohl. Depp si tak plní svůj hudební sen po boku ostřílených rockerů a zároveň vzdává hold svým hudebním vzorům.

Členové kapely

Kapelu Hollywood Vampires založili v roce 2012 Alice Cooper, Joe Perry a Johnny Depp. Jejich cílem bylo oživit ducha rock'n'rollových klubů 70. let, kde se scházeli hudebníci jako John Lennon, Keith Moon nebo Ringo Starr.

Na pódiu se s nimi střídají další hvězdy jako Duff McKagan (Guns N' Roses), Matt Sorum (Guns N' Roses, Velvet Revolver), Robert DeLeo (Stone Temple Pilots) nebo Tommy Henriksen (Alice Cooper).

Hollywood Vampires vydali dvě studiová alba, na kterých vzdávají hold svým hudebním vzorům. Na koncertech hrají jak vlastní tvorbu, tak i slavné hity od kapel jako The Doors, Jimi Hendrix Experience, AC/DC nebo Led Zeppelin.

Vznik kapely

Johnny Depp, známý spíše svými filmovými rolemi, v sobě odjakživa nosil vášeň pro hudbu. Ještě předtím, než se proslavil ve filmu "Střihoruký Edward", byl aktivním muzikantem. Jeho hudební začátky sahají do dětství, kdy se učil hrát na kytaru, kterou dostal od své matky. V pouhých dvanácti letech už hrál v garážových kapelách a hledal svůj vlastní hudební projev.

Ačkoliv se mu brzy otevřely dveře do světa filmu, hudbu nikdy zcela neopustil. V průběhu let spolupracoval s řadou hudebních ikon, jako jsou Oasis, Iggy Pop, Aerosmith nebo Marilyn Manson. Jeho přátelství s kytaristou Jeffem Beckem vyústilo v roce 2019 do společného turné a v roce 2022 i do vydání alba "18".

Deppův hudební styl je ovlivněn rockem 60. a 70. let, zejména kapelami jako Rolling Stones, Beatles a Led Zeppelin. Jeho vlastní tvorba je syrová, energická a plná emocí, odrážející jeho osobní prožitky a pohled na svět.

Hudební styl

Johnny Depp se netají svou vášní pro hudbu. Než se stal slavným hercem, byl to právě svět rock'n'rollu, který ho lákal nejvíce. Jeho láska k muzice ho provází celou kariérou a v roce 2015 vyústila v založení kapely Hollywood Vampires.

Hudební styl kapely je silně ovlivněn klasickým rockem 70. let, glam rockem a trochou punkové energie. V jejich tvorbě slyšíme ozvěny legend jako Alice Cooper, David Bowie, Iggy Pop, ale i The Rolling Stones nebo Led Zeppelin. Depp, který v kapele hraje na kytaru a zpívá, se netají tím, že Hollywood Vampires jsou poctou jeho hudebním idolům. Kapela nehraje jen vlastní písně, ale i covery skladeb od zmíněných legend, čímž vzdává hold éře, která je pro ně tak důležitá. Jejich koncerty jsou plné energie, syrového zvuku a nechybí ani vizuální show, která odkazuje na glam rockovou estetiku.

Alba a singly

Johnny Depp se kromě herectví věnuje i hudbě a to už pěknou řádku let. Jeho kapela Hollywood Vampires, kde hraje s Alice Cooperem a Joem Perrym, je důkazem, že to s kytarou myslí vážně. Ale co sólovka?

Depp sice nevydal žádné sólové album v pravém slova smyslu, ale jeho hudební stopa sahá dál. Spolupracoval s legendami jako Oasis, Iggy Pop nebo Paul McCartney. Jeho kytaru můžeme slyšet na nahrávkách různých umělců a jeho jméno se objevuje i v kolonce "poděkování" na albech Marilyn Mansona nebo Butthole Surfers.

Fanoušci by jistě ocenili plnohodnotné sólové album, ale Depp se zatím drží spíše spolupráce s jinými hudebníky. Možná je to skromnost, možná zaneprázdněnost, ale ať už je důvod jakýkoli, jeho hudební talent je nesporný.

Turné a koncerty

Johnny Depp je známý především jako herec, ale hudba je jeho celoživotní vášní. Ještě předtím, než se proslavil ve filmu, byl aktivní v různých kapelách. V současnosti je Depp členem skupiny Hollywood Vampires, kterou založil spolu s Alice Cooperem a Joem Perrym. Kapela vzdává hold rockovým hvězdám, které zemřely v 70. letech, a na koncertech hrají covery jejich největších hitů.

Hollywood Vampires odehráli řadu koncertů po celém světě, včetně vystoupení na významných festivalech jako je Rock in Rio a Glastonbury. Jejich show jsou známé svou energií a vizuální stránkou, která zahrnuje pyrotechniku, kostýmy a další efekty. Depp na koncertech obvykle hraje na kytaru a zpívá doprovodné vokály.

Přesné informace o nadcházejících koncertech a turné kapely Hollywood Vampires jsou k dispozici na oficiálních stránkách kapely a na jejich profilech na sociálních sítích.

Spolupráce s legendami

Johnny Depp, tenhle talentovaný herec, má i hudební duši. A co je zajímavější, než když se tahle duše potká s dalšími legendami hudebního světa? Depp, známý svou vášní pro kytaru, si za ta léta zahrál s opravdu zvučnými jmény. Spolupracoval s rockovými ikonami, jako jsou Alice Cooper a Joe Perry v kapele Hollywood Vampires. Tahle parta oživila klasické rockové pecky a dokonce spolu vydali dvě alba. Deppův kytarový um ocenil i kytarový mág Jeff Beck, se kterým herec absolvoval turné a nahrál album. A nesmíme zapomenout na spolupráci s legendárním kytaristou Rolling Stones, Keithem Richardsem. S ním Depp pracoval na jeho sólovém albu a dokonce se objevil v jeho videoklipu. Je jasné, že Deppův hudební talent a charisma přitahují ty největší hvězdy. A my, fanoušci, můžeme jen doufat, že v budoucnu uslyšíme další pecky zrozené z těchto jedinečných spoluprací.

Uznání a ocenění

Ačkoliv kapela Hollywood Vampires, ve které hraje Johnny Depp na kytaru a zpívá, nevydala mnoho alb a nekoncertuje s železnou pravidelností, respekt a uznání od fanoušků i hudební kritiky jim rozhodně nechybí. Jejich pocta rockovým legendám, které nás bohužel opustily, rezonuje s publikem napříč generacemi. Depova vášeň pro hudbu je na pódiu nepřehlédnutelná a jeho charisma strhává davy. Kapela si také vysloužila pochvalu za to, že se nebojí experimentovat a míchat různé hudební styly. Jejich koncerty jsou plné energie a nadšení a fanoušci oceňují, že se kapela nesnaží jen kopírovat originály, ale vnáší do skladeb vlastní osobitý styl. Hollywood Vampires jsou zkrátka důkazem, že i hvězdy stříbrného plátna můžou mít v hudebním světě své místo a že rock'n'roll nikdy neumírá.

Zajímavosti a fakta

Mnozí fanoušci znají Johnnyho Deppa především z filmového plátna, ale věděli jste, že hudba je jeho celoživotní vášní? Depp je talentovaný kytarista a zpěvák, který se hudbě věnuje od mládí. Jeho kapela Hollywood Vampires, založená v roce 2015, je poctou hudebním legendám, které nás v 70. letech opustily. Kapela, ve které s Deppem hrají Alice Cooper a Joe Perry z Aerosmith, je známá svými energickými koncerty a hvězdnými hosty. Na pódiu s nimi v minulosti vystoupili například Marilyn Manson, Steven Tyler nebo Paul McCartney. Depp se neomezuje jen na Hollywood Vampires. V minulosti spolupracoval s řadou hudebních ikon, jako jsou Oasis, Iggy Pop nebo Shane MacGowan z The Pogues. Jeho kytarové umění můžeme slyšet i na sólovém albu Jeffa Becka "18". Johnny Depp je důkazem, že talent nezná hranic. Ať už před kamerou nebo s kytarou v ruce, Depp vždy dokáže zaujmout a pobavit své publikum.

Budoucnost kapely

Kapela Hollywood Vampires, ve které hraje Johnny Depp na kytaru a zpívá, nevydala žádné oficiální prohlášení o svých plánech do budoucna. Fanoušci ale doufají, že se kapela brzy vrátí na pódia. Depp si hraní s kapelou užívá a v minulosti se vyjádřil, že je to pro něj forma terapie a úniku od tlaků Hollywoodu.

Skupina, kterou Depp založil s Alice Cooperem a Joem Perrym, je známá svými energickými koncerty a covery rockových klasik. Poslední album Rise vydali v roce 2019 a následovalo turné. Od té doby se členové kapely věnovali vlastním projektům. Alice Cooper vydal sólové album a Joe Perry koncertoval s Aerosmith.

Momentálně není jasné, kdy a jestli vůbec se Hollywood Vampires vrátí s novou hudbou nebo na turné. Fanoušci ale věří, že Depp si nenechá ujít příležitost vrátit se ke svým hudebním kořenům a znovu rozjet show s touto rockovou superskupinou.

Publikováno: 25. 06. 2024

Kategorie: hudba

Autor: FrantisekHrstka

Tagy: johny depp kapela | informace o kapele johnyho deppa