Kde se vítr žení s větrem: Nová hra Where Winds Meet vás vtáhne do světa starověké Číny

Where Winds Meet

Očekávaný titul od Everstone Studios

Hráči i herní novináři netrpělivě vyhlížejí novinku Where Winds Meet od Everstone Studios. Tato hra, oznámená na Gamescomu 2022, si okamžitě získala pozornost díky svému zasazení do Číny v období desátého století a akcí nabitému gameplayi. Where Winds Meet slibuje propracovaný bojový systém inspirovaný filmy o bojových uměních, kde si hráči budou moci vybrat z rozmanitých zbraní a stylů boje. Otevřený svět hry má hráčům nabídnout svobodu v prozkoumávání malebné krajiny, plnění úkolů a budování vlastní legendy. Vývojáři ze studia Everstone Studios zatím tají datum vydání, ale fanoušci doufají, že se Where Winds Meet dostane do jejich rukou co nejdříve. Z dostupných materiálů a informací se zdá, že Where Winds Meet má potenciál stát se hitem a my se nemůžeme dočkat, až se do tohoto světa plného akce a dobrodružství sami ponoříme.

Otevřený svět inspirovaný Čínou

Hra Where Winds Meet se odehrává v rozlehlém a detailním otevřeném světě inspirovaném starověkou Čínou, konkrétně obdobím Deseti říší. Toto období, známé svými politickými nepokoji a bojem o moc, je pro hru jako stvořené. Vývojáři ze studia Everstone Games slibují, že svět hry bude plný života a rozmanitých prostředí, od rušných měst s úchvatnou architekturou, přes rozlehlé bambusové lesy až po zasněžené vrcholky hor.

Hráči budou moci volně prozkoumávat tento svět, plnit úkoly, sbírat suroviny a vylepšovat své dovednosti. Důležitou roli bude hrát i interakce s ostatními postavami, ať už půjde o obyčejné vesničany, mocné vládce nebo zkušené bojovníky. Vývojáři se nechali slyšet, že chtějí, aby se hráči ve světě Where Winds Meet cítili jako doma a aby jejich rozhodnutí měla skutečný dopad na herní svět.

Zatímco přesná rozloha herního světa nebyla zveřejněna, screenshoty a videa z hraní napovídají, že půjde o skutečně rozsáhlý a detailní svět, který si bude žádat desítky hodin průzkumu. Ať už se vydáte kamkoliv, krása a atmosféra starověké Číny vás pohltí.

Bojová umění a nadpřirozené schopnosti

Hra Where Winds Meet slibuje fascinující svět bojového umění zasazený do starověké Číny, a ačkoliv se zdá, že se drží spíše historické přesnosti, nelze si nevšimnout náznaků nadpřirozených schopností v propagačních materiálech. Zatímco detaily ohledně propojení bojových umění a nadpřirozena zůstávají zahaleny tajemstvím, můžeme spekulovat o několika možnostech.

Vývojáři zmiňují "lehkost" a "plynulost" pohybů, což by mohlo naznačovat inspiraci v technikách jako je Qigong, kde se pracuje s vnitřní energií pro zlepšení zdraví a bojových dovedností. Není vyloučeno, že hra umožní hráčům ovládat tuto energii pro provádění nadlidských skoků, bleskových útoků a možná i pro ovlivňování živlů.

Dalším vodítkem jsou záhadné symboly a artefakty v upoutávkách. Ty by mohly představovat starodávné relikvie propůjčující jejich nositelům magické schopnosti. Představte si například bojovníka, který dokáže s pomocí amuletu ovládat vítr a zasahovat nepřátele na dálku, nebo mistra meče, jehož zbraň je posílena duchem draka.

Je důležité zdůraznit, že se jedná pouze o spekulace založené na omezených informacích. Zda a jak budou nadpřirozené schopnosti implementovány v Where Winds Meet, se dozvíme až s vydáním hry. Jisté je, že kombinace bojových umění a mystiky skýtá obrovský potenciál pro napínavý a nezapomenutelný herní zážitek.

Příběh zasazený do starověké Číny

Hra Where Winds Meet se odehrává v období deseti království v Číně, v období plném zmatků, politických intrik a válek. Hráči se ocitnou v roli bloudícího bojovníka, jehož osud je utvářen právě tímto bouřlivým obdobím. Prostředí starověké Číny je v této hře klíčové. Vývojáři ze studia Everstone Games kladou důraz na autentičnost a detailní zpracování.

Očekávat můžeme rozlehlé krajiny inspirované čínskou krajinomalebností, historická města s rušnými ulicemi a majestátní paláce plné intrik. Architektura, oblečení postav i zbraně odráží tehdejší kulturu a tradice. Hra slibuje propracovaný příběh, který hráče vtáhne do centra mocenských bojů a umožní jim prožít vlastní dobrodružství.

Výběr období deseti království není náhodný. Toto období je v čínské historii známé svou dynamikou a pestrostí. Neustálé boje o moc, intriky a aliance vytváří perfektní kulisu pro akční RPG hru. Hráči se setkají s historickými postavami, ale i s fiktivními hrdiny, kteří jim pomohou zorientovat se v komplikované síti vztahů a intrik.

Datum vydání a dostupné platformy

Hra Where Winds Meet zatím nemá stanovené oficiální datum vydání. Vývojáři ze studia Everstone Games slíbili, že se s námi o této informaci podělí, jakmile to bude možné. Vzhledem k tomu, že hra je stále ve fázi vývoje a nedávno se objevila na Gamescomu 2023 s ukázkou gameplaye, dá se předpokládat, že si na ni ještě nějaký ten pátek počkáme.

Co se týče dostupných platforem, Where Winds Meet by mělo vyjít na PC. Zda se hra podívá i na konzole PlayStation 5 a Xbox Series X/S, zatím není jasné. Vývojáři se k této otázce zatím nevyjádřili, ale vzhledem k rostoucí popularitě hry a zájmu ze strany komunity, by to dávalo smysl.

Publikováno: 19. 06. 2024

Kategorie: hry

Autor: FrantisekHrstka

Tagy: where winds meet | hra where winds meet