Nejznámější hudební festivaly v České republice

Česká republika je proslulá v mnoha oblastech. Jednou z nich jsou mimo jiné hudební akce. Ty do naší země každoročně lákají velkou spoustu významných hudebníků a také stovky až tisíce diváků. Jestliže hledáte inspiraci pro nadcházející období, přinášíme Vám nejznámější hudební festivaly Česka. Na nich se nudit rozhodně nebudete.

Začněte něčím ostřejším

Pokud patříte k vyznavačům tvrdé muziky a máte rádi podobnou atmosféru, potom by Vašemu uchu neměl uniknout festival Brutal Assault. Už jeho název je poměrně výstižný. Kromě brutální hudby se Vám dostane i originálního prostředí, které je spojeno s promítáním hororových snímků a strašidelnou atmosférou. I tak mohou vypadat nejznámější hudební festivaly ČR.

Jaké navštívit nejznámější hudební festivaly?

V následujících otázkách a odpovědích se zaměříme na další neznámější hudební festivaly probíhající v České republice. Od každého žánru Vám přineseme něco tak, aby si na své v tomto směru přišel opravdu každý. Budiž Vám níže uvedené řádky přínosnou inspirací pro nevšední hudební zážitek.

Kdy se koná festival Colors of Ostrava?

Jeden z nejoblíbenějších festivalů v Česku probíhá v polovině července. Originální je tím, že se koná v oblasti Vítkovice v Ostravě. Každoroční program obvykle čítá desítky bodů a spoustu scén, kde si ze zahraničních a českých interpretů vybere naprosto každý.

Kam vyrazit na Hip Hop Kemp?

V případě tohoto festivalu to bude do Hradce Králové. Největší hiphopový festival v Česku se nachází v areálu koupaliště Cihelna, což přidává na celkové atmosféře.

Kdy se koná festival Mácháč?

Známý festival pojmenovaný podle velké vodní plochy v severních Čechách probíhá koncem srpna. Ve své podstatě tento festival zakončuje letní festivalovou sezónu.

Jaký festival je určen pro skutečné rockery?

Je to pochopitelně největší rockmetalová událost roku, kterou je Masters of Rock. I ten patří mezi nejznámější hudební festivaly Česka.

Kolik částí má festivalové klání Hrady.cz?

Jsou to dvě části, jednou je České Hrady.cz a tou druhou Moravské Hrady.cz.