Netflix přináší pestrou filmovou podívanou

Patříte k milovníkům filmů a seriálů? Potom byste si měli pořídit daleko více, než jenom velkou televizi a domácí kino. Potřebujete také zdroj filmové zábavy, kterou s přehledem přináší Netflix. Americký poskytovatel filmů a seriálů nabízející bohatou databázi, v níž si dokáže vybrat naprosto každý náročný divák.

Historie společnosti Netflix

Společnost Netflix byla založena v roce 1997 v Kalifornii. Jejími zakladateli byli Reed Hasting a Marc Randolph. Z obyčejné půjčovny DVD nosičů se postupem času stala internetová služba, která disponuje miliony uživatelů po celém světě. Streamování filmů započalo v roce 2007. To přilákalo velké publikum. Dokazuje to počátek roku 2021, kdy tuto službu využívalo přes 208 milionů uživatelů.

Odlišné typy předplatného

Když se rozhodnete sledovat filmy a seriály skrze tohoto streamovacího giganta, musíte zaplatit. Na výběr však máte ze tří odlišných typů předplatného. Záleží na tom, jak moc náročný divák jste a na kolika zařízeních najednou se chcete dívat. Bližší informace můžete nalézt prostřednictvím níže prezentované tabulky.

PředplatnéObrazová kvalitaPočet obrazovek naráz
BasicHD Ready1
StandardFull HD2
PremiumFull HD a 4K4
Základní rozdělení předplatného pro Netflix.

Jen pro doplnění uvedeme, že tuto službu si můžete bezplatně vyzkoušet. Zjistíte tak, zda Vás nabízená filmotéka osloví či nikoliv. Netflix je bezplatný pouze v délce trvání jednoho měsíce.

Netflix – Vlastní tvorba a česká lokalizace

Tato společnost nabízí nejenom cizí tvorbu, ale také tu vlastní. Už v roce 2018 se představil film Král psanec. Následoval film Irčan a ostatní, jimiž se může Netflix pyšnit. Jde o vysoce rozpočtové filmy, které sklízí značnou popularitu. Pro zajímavost uvedeme, že v roce 2017 se ve filmotéce objevil i první český film s názvem Lída Baarová. Mnohé další přibývají. Počeštění se dočkáte u přemíry filmů a seriálů, popřípadě budete mít k dispozici české titulky.

Jestliže Vás zajímá, kdo je největším konkurentem společnosti v této oblasti, prozradíme Vám to. Je to HBO GO, Apple TV+ a Amazon Prime.