PES 2021: Ještě nekončí!

Novinky v PES 2021

PES 2021, neboli eFootball PES 2021 Season Update, přináší spíše evoluci než revoluci. Hra staví na základech PES 2020 a přidává aktualizované soupisky, dresy a stadiony pro novou sezónu. Fanoušci se mohou těšit na vylepšený Master League mód s novými dialogovými možnostmi a vylepšeným systémem přestupů. Graficky hra zůstává věrná svému předchůdci s detailními modely hráčů a realistickými animacemi. Hratelnost je stále založena na fyzice a taktice, s důrazem na budování hry a přesné přihrávky. Pro fanoušky série PES je PES 2021 solidní volbou, která nabízí aktualizovaný fotbalový zážitek. Nicméně, ti, kteří očekávají zásadní změny, budou muset počkat na další ročník.

Vylepšená hratelnost

Vylepšená hratelnost je jedním z hlavních lákadel hry PES 2021. Tvůrci se zaměřili na detaily a zapracovali na zpětné vazbě od hráčů, aby byl herní zážitek co nejrealističtější a nejzábavnější. PES 2021 se může pochlubit vylepšenou fyzikou míče, která umožňuje realističtější trajektorie střel a přihrávek. Hráči mají větší kontrolu nad míčem a jejich pohyby jsou plynulejší a intuitivnější. Umělá inteligence soupeřů byla také vylepšena, takže protivníci jsou chytřejší a reagují na herní situace přirozeněji. Díky tomu je hra PES 2021 náročnější a napínavější. Tvůrci se zaměřili i na vylepšení herních režimů. Oblíbený režim MyClub byl rozšířen o nové funkce a možnosti, které hráčům umožňují budovat si svůj vysněný tým. Master League, další z populárních režimů, prošel také řadou změn, které mu dodávají na hloubce a realističnosti. Ať už jste zkušený veterán série Pro Evolution Soccer nebo nováček, PES 2021 vás chytne a nepustí. Vylepšená hratelnost, propracovaná grafika a široká škála herních režimů zaručují hodiny a hodiny zábavy.

Realističtější grafika

V PES 2021 se vývojáři ze studia Konami zaměřili na vylepšení grafické stránky hry, aby co nejvíce odpovídala realitě. Hra běží na vylepšeném enginu Fox Engine, který umožňuje detailnější modely hráčů, realističtější animace a působivější nasvícení.

Modely fotbalistů jsou propracovanější, s věrnějšími proporcemi těla a obličeje. Textury pleti a vlasů jsou detailnější a věrněji reagují na světlo. Vylepšení se dočkaly i dresy, které se realisticky krčí a vlní v závislosti na pohybu hráče.

Znatelný posun kupředu udělaly i animace. Pohyby hráčů jsou plynulejší a přirozenější, ať už se jedná o běh, střelbu, přihrávku nebo souboje o míč. Vylepšené animace obličeje lépe zprostředkovávají emoce hráčů během zápasu.

Atmosféra fotbalových zápasů je vylepšena díky realističtějšímu nasvícení a detailnějšímu prostředí stadionů. Tráva na hřišti vypadá věrohodněji a reaguje na pohyb hráčů i míče. Diváci na tribunách jsou rozmanitější a lépe animovaní, čímž dotvářejí autentickou atmosféru fotbalového zápasu.

Master League s novinkami

V rámci herního režimu Master League v PES 2021 přichází několik novinek, které potěší všechny milovníky fotbalových manažerů. Jednou z hlavních změn je vylepšený systém dialogů a interakcí s hráči. Nyní budete mít možnost vést s nimi hlubší rozhovory, které ovlivní jejich morálku a výkon na hřišti.

Další novinkou je propracovanější systém přestupů. Budete muset lépe plánovat a vyjednávat, abyste získali do svého týmu ty nejlepší hráče. Vylepšena byla také umělá inteligence soupeřů, kteří budou v Master League klást ještě větší odpor.

Pro fanoušky detailů je tu pak možnost upravit si vzhled svého trenéra do nejmenších detailů. PES 2021 tak nabízí v režimu Master League komplexnější a realističtější zážitek, který vám umožní prožít si sen o vedení vlastního fotbalového klubu naplno.

Aktualizované soupisky hráčů

Fanoušci PES 2021 se konečně dočkali! Aktualizované soupisky hráčů pro novou sezónu jsou tady a přinášejí s sebou řadu změn. Hráči, kteří v létě přestoupili, už oblékají dresy svých nových klubů, takže si konečně můžete zahrát s Lionelem Messim v barvách Paris Saint-Germain nebo s Cristianem Ronaldem zpátky v Manchesteru United. Kromě přestupů se aktualizace soupisky dotkla i statistik hráčů. Mladé hvězdy, které se v minulé sezóně blýskly, se dočkaly zaslouženého vylepšení svých atributů. Naopak hráči, kteří už mají svá nejlepší léta za sebou, zaznamenali mírný pokles. Aktualizace soupisky ale není jen o přestupech a statistikách. Vývojáři z Konami se zaměřili i na herní obličeje, které jsou nyní detailnější a realističtější. Díky tomu si budete moci své oblíbené fotbalisty užít v plné kráse. Aktualizované soupisky hráčů jsou pro PES 2021 zásadní novinkou, která hru posouvá zase o krok blíže k realitě. Nezapomeňte si je proto co nejdříve stáhnout a užít si ten nejrealističtější fotbalový zážitek.

Nové stadiony a licence

Fanoušci série Pro Evolution Soccer, zkráceně PES, netrpělivě vyhlíželi novinky ohledně licencí a stadionů v připravované hře eFootball PES 2021. Konami, vývojáři hry, si byli vědomi důležitosti licencovaného obsahu pro autentický fotbalový zážitek. V minulosti se jim podařilo získat exkluzivní práva na některé z největších klubů světa, jako je Juventus FC nebo FC Barcelona. Tyto dohody jim umožnily detailně naskenovat hráče, dresy i stadiony, čímž se hra PES 2021 přiblížila realitě.

Přestože se nepodařilo získat licence na všechny ligy a týmy, Konami vynahradilo absenci kreativními řešeními. Fanoušci tak mohli očekávat detailně zpracované stadiony, ať už se jednalo o licencované skvosty jako je Allianz Arena Bayernu Mnichov, nebo o fiktivní arény inspirované skutečnými stadiony. Atmosféru zápasů dotvářely realistické reakce publika, dynamické počasí a vylepšená grafika. I přes absenci některých licencí eFootball PES 2021 nabízel komplexní fotbalový zážitek s důrazem na hratelnost a autenticitu.

Online režimy a eSport

PES 2021, neboli eFootball PES 2021 Season Update, si i přes svůj roční status zachovává silnou online komunitu. Ať už se chcete utkat s kamarády, nebo poměřit síly s nejlepšími hráči světa, PES 2021 nabízí řadu online režimů. Pro rychlou hru s přáteli je tu režim "Přátelský zápas". Chcete-li si vybudovat svůj vlastní tým snů a vést ho k vítězství v online divizích, je tu pro vás režim "myClub". Ten umožňuje nakupovat hráče, trénovat je a budovat tak silnější a sehranější tým. Pro soutěživé hráče je tu eFootball League, kde se utkávají o body a šanci kvalifikovat se na velké turnaje. PES 2021 sice nezaznamenal v oblasti eSportu takový boom jako některé konkurenční titly, i tak se ale konají online turnaje s atraktivními cenami. Sledovat je můžete na platformách jako Twitch nebo YouTube, kde často streamují i profesionální hráči.

Recenze a hodnocení

PES 2021, neboli eFootball PES 2021 Season Update, jak zní celý název, rozděluje fotbalové fanoušky již od svého vydání. Na jednu stranu tu máme vylepšenou hratelnost oproti předchozímu dílu, která je plynulejší a realističtější. Umělá inteligence soupeřů je chytřejší a nutí hráče k promyšlenějšímu přístupu. Grafika je detailní a hráči jsou snadno rozpoznatelní. Na druhou stranu je tu ale fakt, že se jedná spíše o velký update než plnohodnotný nový díl. Chybí zde zásadní novinky v režimech a licencí je stále pomálu. Master League sice doznala drobných změn, ale fanoušci toužící po inovacích budou zklamáni.

Pro koho je tedy PES 2021 určen? Pokud hledáte arkádový zážitek s tunou licencí, sáhněte raději po konkurenci. Pokud ale toužíte po simulaci fotbalu s propracovanou hratelností a nevadí vám absence velkých novinek, PES 2021 vás nezklame. Hra potěší i fanoušky online režimů, kde je komunita stále aktivní. Celkově se jedná o povedený fotbalový titul, který ale kvůli svému charakteru "sezónního updatu" neuspokojí všechny.

Dostupnost a platformy

Hra PES 2021 je dostupná na široké škále platforem, takže si ji můžou užít fanoušci po celém světě. Ať už jste zarytý hráč na konzoli nebo preferujete hraní na počítači, PES 2021 vás pokryje. Pro konzolové nadšence je hra k dispozici na PlayStation 4 a Xbox One. Můžete si tak vychutnat úžasnou grafiku a plynulé hraní na konzolích současné generace. PC hráči se můžou těšit na verzi pro systém Windows, která nabízí širokou škálu grafických nastavení pro optimalizaci herního zážitku. Ať už máte výkonný herní počítač nebo skromnější sestavu, PES 2021 si můžete zahrát s plynulým snímkováním a úžasnými detaily. Kromě konzolí a počítačů je PES 2021 k dispozici také na mobilních zařízeních se systémy iOS a Android. To znamená, že si můžete užít vzrušující fotbalové zápasy, ať jste kdekoli. Mobilní verze hry nabízí intuitivní ovládání a poutavý herní zážitek, který si můžete užít na cestách. Bez ohledu na to, jakou platformu preferujete, PES 2021 vám poskytne realistický a strhující fotbalový zážitek.

Srovnání s FIFA 21

PES 2021, neboli eFootball PES 2021 Season Update, se od svého předchůdce, FIFA 21, liší v několika klíčových aspektech. Zatímco FIFA 21 sází na inovace a nové herní režimy, PES 2021 se zaměřuje na vylepšení stávajícího herního zážitku a budování na silných stránkách série.

Hratelnost v PES 2021 je oproti FIFA 21 pomalejší a taktičtější. Důraz je kladen na přesnost přihrávek, výběr pozice a budování hry. FIFA 21 naopak sází na rychlost, dynamiku a individuální schopnosti hráčů.

Graficky se obě hry pohybují na vysoké úrovni, PES 2021 ale exceluje v detailním zpracování hráčů a stadionů.

Licence a herní režimy jsou oblastí, kde má FIFA 21 navrch. Nabízí širší výběr licencovaných lig, týmů a hráčů, stejně jako populární režimy jako FIFA Ultimate Team a Režim kariéry. PES 2021 sice nemůže v tomto ohledu konkurovat, ale i tak nabízí dostatek obsahu pro fanoušky fotbalu.

Volba mezi PES 2021 a FIFA 21 je tak otázkou osobních preferencí. Pokud hledáte rychlou a akční hru s bohatým obsahem, FIFA 21 je jasnou volbou. Pokud ale dáváte přednost taktičtějšímu a realističtějšímu fotbalovému zážitku, PES 2021 vás nezklame.

Tipy pro začátečníky

Pro úplné nováčky v sérii PES, nebo pro ty, co se vrací po delší době, může být PES 2021 ze začátku trochu oříšek. Neházejte ale flintu do žita! S pár tipy a triky si hru užijete na maximum. Začněte s tréninkem! Než se vrhnete do online zápasů, osahejte si ovládání a herní mechanismy v tréninkovém režimu. Naučte se základní přihrávky, střelbu, ale i pokročilejší techniky jako kličky a triky. Zvolte si ten správný tým! Vyberte si tým, který vám sedí herním stylem. Pokud preferujete rychlé protiútoky, zvolte tým s rychlými křídly. Pokud máte raději držení míče, zvolte tým s technicky zdatnými záložníky. Nepodceňujte obranu! V PES 2021 je obrana stejně důležitá jako útok. Naučte se správně pracovat s obránci, blokovat střely a vykrývat nebezpečné prostory. Sledujte ukazatel kondice! V průběhu zápasu sledujte ukazatel kondice vašich hráčů. Unavení hráči jsou náchylnější k chybám a zraněním. Nebojte se střídat! Využívejte strategické střídání. Pokud váš soupeř hraje agresivně, zkuste do hry poslat čerstvé hráče s dobrou kondicí. Hrajte online i offline! PES 2021 nabízí širokou škálu herních režimů. Zkuste si zahrát online zápasy proti ostatním hráčům, nebo se utkejte s kamarády v lokálním multiplayeru.

Komunita a fóra

PES 2021, neboli eFootball PES 2021 Season Update, si i přes svůj status "sezónní aktualizace" dokázal udržet silnou a aktivní komunitu fanoušků. Čeští a slovenští hráči v tomto ohledu nejsou výjimkou. Na internetu naleznete řadu míst, kde se sdružují, sdílí své herní zážitky, tipy a triky, a také soupeří v online turnajích.

Facebookové skupiny jako "PES 2021 CZ/SK" nebo "Pro Evolution Soccer Česko & Slovensko" patří mezi nejoblíbenější platformy. Zde se hráči všech úrovní zapojují do diskuzí, ptají se na rady ohledně taktiky, sdílí screenshoty svých vítězství nebo hledají spoluhráče do online režimů.

Pro ty, kteří preferují specializovanější obsah, existují webové stránky a fóra zaměřené na PES 2021. Na nich naleznete podrobné recenze hráčů, návody na herní mechanismy, analýzy taktik a formací, a také diskuzní fóra věnovaná specifickým aspektům hry.

Mnoho hráčů také aktivně streamuje své zápasy na platformách jako Twitch nebo YouTube. Sledování zkušených hráčů může být skvělým způsobem, jak se zlepšit ve hře a naučit se nové triky.

Ať už jste zkušený veterán série Pro Evolution Soccer, nebo úplný nováček, komunita fanoušků PES 2021 v Česku a na Slovensku vás srdečně přivítá.

Budoucnost série PES

Série Pro Evolution Soccer, u nás známější pod zkratkou PES, má za sebou bohatou historii. Hra PES 2021 byla spíše aktualizací soupisky než plnohodnotným novým dílem, což naznačovalo, že Konami chystá něco většího. A skutečně, oznámení eFootballu, hry s free-to-play modelem, znamenalo pro sérii velký zlom.

Přechod na Unreal Engine sliboval úchvatnější grafiku a realističtější fyziku. Bohužel, eFootball při svém vydání ztělesňoval spíše noční můru všech fotbalových fanoušků. Hra se potýkala s řadou technických problémů, nepovedenou grafikou a chybějící náplní. Reakce hráčů na sebe nenechaly dlouho čekat a eFootball se stal terčem posměchu.

Konami se ale nevzdalo a pracovalo na opravě chyb a vylepšení hry. Otázkou ale zůstává, zda se eFootballu podaří napravit si reputaci a získat si zpět důvěru hráčů. Budoucnost série PES je tak nejistá. Zavedený název a věrná základna fanoušků jsou sice silnými argumenty, ale Konami bude muset tvrdě pracovat, aby eFootball proměnilo v hru, jakou si fanoušci zaslouží.

Publikováno: 27. 06. 2024

Kategorie: hry

Autor: FrantisekHrstka

Tagy: pes2021 | hra pes 2021