Prime Video je konkurentem velkých hráčů na trhu

Když se zamyslíte nad tím, kdo v dnešní době streamuje filmy a seriály, jistě Vás napadne Netlix. Ten patří k určitým gigantům v tomto segmentu. Kromě něho však na trhu působí i mnozí další. Jedním z nich je Prime Video neboli Amazon Prime Video. Jde o SVOD streamovací službu, o které Vám nyní přinášíme více informací.

Historie Prime Video

Při představení této služby je vhodné začít od začátku. To znamená, od vzniku společnosti a vůbec dalších věcech souvisejících se samotným poskytovatelem. Jak naznačuje celý název, jde o společnost Amazon. Bližší informace vyčtete z níže uvedené tabulky.

PředmětHodnota
Založení2006
SídloSeattle, Washington
Oblast činnostiOTT streamovaná média
Mateřská společnostAmazon
Základní informace o streamovací službě Prime Video.

Tato streamovací služba je v mnohých zemích obohacená ještě o další oblíbený program, kterým je Amazon Channels. Díky němu si lze předplatit i jiné televizní stanice a přidružené služby. Typickým příkladem je HBO GO. K prvnímu spuštění služby došlo pod názvem Amazon Unbox.

Prime Video na různých platformách

Jestliže uvažujete o pořízení této streamovací služby buďte si jisti, že z pohledu přehrávání se jistě nemusíte omezovat. Teď máme na mysli dostupné platformy. Vedle internetového prohlížeče si filmy a seriály můžete pustit na obou mobilních platformách Android a iOS. Kromě nich platí dostupnost na konzolích Xbox a PlayStation. Dále bychom mohli jmenovat Apple TV, Chromecast, Fire TV a mnohé jiné.

Z prvopočáteční služby provozované na území Spojených států amerických se tento gigant následně rozšířil do Spojeného království, Japonska, Německa, Rakouska a ostatních zemí. Výjimku tvoří pouze Sýrie, Severní Korea, Írán, Kuba a Čína.

Začněte bezplatným obdobím

Pokud máte zálusk na streamovací službu Prime Video, pak můžete využít bezplatného zkouškového období. Stejně, jako to nabízí spousta ostatních hráčů na trhu. Předplatné samozřejmě můžete zrušit kdykoliv o to požádáte. S pomocí příslušné aplikace na mobilních zařízeních navíc uspoříte využívaná data. Produkt Amazonu je zkrátka službou, která stojí za zkoušku.