Sluchátka vybírejte na základě vhodných parametrů

Využíváte službu Amazon Music nebo nějakou jinou? Rádi posloucháte hudbu libovolného žánru? Potom budete potřebovat také kvalitní sluchátka. Při jejich pořízení máte rozhodně na výběr. Hodně záleží na tom, zda dáte přednost drátové nebo bezdrátové verzi. Opomíjet byste ovšem neměli ani na řadu ostatních věcí.

Drátová vs. bezdrátová sluchátka

Přemýšlet byste měli o tom, zda budete poslouchat hudbu doma v posteli, při cestování veřejnými dopravními prostředky, při sportu či kdekoliv jinde. Možná právě podle toho zvolte, jestli si Tidal poslechnete na drátových nebo bezdrátových sluchátkách. S jejich vlastnostmi Vás seznámíme záhy.

Podrobný výběr sluchátek

Při nákupu nových sluchátek dbejte také na jejich kompatibilitu s konkrétním zařízením. Pokud půjde o drátová sluchátka, měl by to být například jack 3,5 mm. U bezdrátových technologií je to zase Bluetooth nebo radiofrekvenční příjem. Všechny podstatné a důležité věci naleznete v níže uvedených otázkách a odpovědích.

Jaké jsou výhody drátových sluchátek?

Tyto modely poskytují vysokou kvalitu zvuku, nemusíte je nabíjet a tím pádem Vám nehrozí, že se vybijí. Zároveň jsou kompatibilní s velkou spoustou zařízení.

Jaké nevýhody mají drátová sluchátka?

Někomu může vadit omezující kabel, respektive jeho délka. To můžete pocítit nejenom při sportu, ale také při poslechu hudby doma, když se chcete volně pohybovat po bytě či domě.

Co lze čekat od bezdrátových sluchátek?

V jejich případě se Vám naskýtá neomezený pohyb. Nepřekáží Vám totiž žádný kabel. Zároveň působí při nošení elegantnějším dojmem. Ideální volbou jsou především pro sport.

Jaké nevýhody mají bezdrátová sluchátka?

Platí pro ně nutnost pravidelného nabíjení, i když dnes už je většina modelů sluchátek uložená v praktickém nabíjecím boxu. Připravte se ovšem na menší kompatibilitu s ostatními zařízeními. Zároveň dochází ke snížení kvality zvuku.

Jaké typy sluchátek jsou do uší?

Pokud nechcete za každou cenu modely na hlavu, můžete využít ty do uší. V tomto případě se nabízí dvojí provedení. Setkat se můžete se sluchátky peckovými a špuntovými.