Smart TV je základ pro milovníky filmových žánrů

Když si v dnešní době budete chtít užít plnohodnotný filmový zážitek u sebe doma, budete k tomu potřebovat dvě věci. Z pohledu kvalitního zvuku nesmíte opomíjet na domácí kino. Co se týče vizuálního zážitku, je to Smart TV čili chytrá televize. Současné modely jsou příslibem nejrůznějších funkcí a možností.

Začněte velikostí televize

Vaším odrazovým můstkem se stane velikost Smart TV neboli úhlopříčka. Tu volte podle toho, jak daleko budete sedět od televize. Pokud budete často sledovat HD programy a Blue-ray filmy, můžete vycházet z níže uvedené tabulky.

VzdálenostVelikost úhlopříčky
0,9 až 1,4 mDo 81 cm
1,5 až 2,1 mOd 99 do 127 cm
2,2 až 2,9 mOd 140 do 165 cm
3 až 4 mOd 190 do 254 cm
Jakou zvolit úhlopříčku nové chytré televize?

Úhlopříčka Smart TV bývá mnohdy označována nejenom v metrech, ale také v palcích. Jen pro doplnění uvedeme, že například úhlopříčka o velikosti 81 cm odpovídá 32“.

Důležité parametry Smart TV

V rámci nákupu Smart TV přihlížejte i k těm nejmenším detailům. Rozmyslete se například, zda Vám stačí Full HD rozlišení nebo dáte raději přednost 4K rozlišení přinášejícímu větší filmový zážitek po vizuální stránce. Rozhodovat se budete také z pohledu podsvícení. U tenčích televizorů je použita technologie Edge LED, u těch tlustších zase Direct LED. Druhá jmenovaná varianta zaručuje rovnoměrné rozvržení LED diod po celé ploše obrazovky.

Co dalšího by měla Smart TV mít?

Chytré televize v současnosti nabízí spoustu vymožeností. V závislosti na svých potřebách se v podstatě nemusíte omezovat. Pohlídejte si například dostupnost Bluetooth a podporu bezdrátových sítí Wi-Fi. Praktická je funkce Widi pro bezdrátové přehrávání obsahu nebo ovládání gesty a hlasem. Výjimkou není ani sdílení multimédií prostřednictvím funkce DLNA. Chytré televize také podporují červené tlačítko neboli HbbTV a mohou být vybaveny internetovým prohlížečem a možností instalace praktických aplikací. Ty Vám pak umožní poslech hudby, procházení sociálních sítí a mnohé další.