Spotify je známou jedničkou ve streamování hudby

Když se zamyslíte nad tím, jaká streamovací služba patří k těm nejznámějším na světě, jen stěží vyslovíte pojem Amazon Music. Existují totiž daleko slavnější služby tohoto typu. Jedničkou v tomto směru bude bezpochyby slavný Spotify. Hudební projekt, kterému podlehli miliony lidí po celém světě.

Spotify v číslech

Pojďme se na službu Spotify podívat trochu pod drobnohledem. V níže uvedené tabulce Vám prozradíme všechny základní a důležité informace o této jedničce na trhu. Dozvíte se něco z historie hudební streamovací služby a také o tom, jak si stojí z pohledu rozšířenosti.

PředmětHodnota
Spuštění služby2008
ZakladatelDaniel Ek
Dostupnost služby180 zemí
Překlad do češtiny2016
Základní informace o službě Spotify.

Jen pro zajímavost můžeme uvést, že například v roce 2019 měla tato služba více, jak 248 milionů spokojených uživatelů po celém světě. Téměř polovina z nich byla platících. Je až neuvěřitelné, jak se na první pohled obyčejný švédský projekt vyšvihl v takového giganta.

Ze Švédska do celého světa

O Spotify nemá cenu z pohledu celosvětového úspěchu pochybovat a přemýšlet. Ze Švédska se hudební streamovací služba rozšířila do mnohých zemí Evropy. Zároveň ovládla Severní Ameriku a Jižní Ameriku, včetně Oceánie. Expanze byla v případě tohoto velikána opravdu rychlá. To ostatně dokazuje i vkročení na burzu v roce 2018.

Spotify zdarma nebo za peníze

Stejně, jako je tomu u mnohých jiných streamovacích služeb, také u této máte na výběr z pohledu jejího využívání. Varianta Free je pochopitelně spojena s jistými omezenými. Typickým příkladem jsou reklamy, omezený počet přeskakování písní, náhodné přehrávání skladeb v playlistu a nemožnost poslouchat hudbu offline. Tohle všechno odkrývá varianta Premium, která se mimochodem pojí i s vyšším datovým tokem. Díky tomu máte záruku větší kvality přehrávané hudby.

Určitou odnoží Spotify je speciální aplikace Stations, jejímž cílem je hledat nové písně k poslechu a k radosti posluchače. Služba funguje na operačním systém Android zhruba od roku 2018. Další z praktických hudebních nástrojů pod taktovkou tohoto velikána.