Steam – Herní platforma plná herních titulů

Ať už si chcete zahrát jakékoliv herní klasiky typu Counter-Strike s ostatními lidmi po celém světě, musíte využít tu správnou platformu. V tomto případě je to platforma Steam, která je primárně určena pro distribuci her a zároveň slouží jako určitý komunikační středobod pro jednotlivé hráče. Právě o této herní platformě se můžete dozvědět více informací a údajů.

Kdy vznikla platforma Steam?

Steam je celosvětově známým pojmem. Pokud tedy chcete hlouběji proniknout do hráčského světa a toužíte se stát jeho součástí, měli byste o této herní platformě něco vědět. Základní, avšak důležité informace Vám přinášíme prostřednictvím níže uvedené tabulky.

PředmětHodnota
První vydání2003
SpolečnostValve Corporation
Počet her v roce 2018Přes 22 400 her
LicenceProprietární software
Něco málo o této známé herní platformě.

Právě díky tomu, co všechno nabízí tato herní platforma, roste i její celková popularita. A to včetně zisků každým rokem. Kupříkladu koncem roku 2017 měla tato společnost podíl na trhu ve výši 4,3 miliardy amerických dolarů a více.

Steam nabízí více, než jenom hry od Valve

V případě této herní platformy je naprosto zřejmé, že toho předkládá mnohem více, než jen herní tituly od společnosti Valve. Dostupné jsou novinky a ostatní světově populární hry. Mezi vydavateli se objevují slavná jména jako Capcom, 2K Games, Eidos Interactive, Epic Games, LucasArt, Rockstar Games, Ubisoft, Sega a ostatní. Díky tomu si z pohledu hraní na své přijde opravdu kdokoliv.

Dostupné funkce herní platformy

Jednou z hlavních funkcí je bezpochyby nákup vybraných her, které jsou spojeny s DRM ochranou a ostatními věcmi. Díky steamu získáte pravidelné aktualizace her a můžete využít komunikační funkce. Zároveň máte záruku rovného herního prostředí bez podvádění. Váš účet na této platformě bude chráněn prostřednictvím služby Steam Guard a jiným. K dispozici je dokonce i rodinný účet zakazující některé funkce dětem. Využívat lze i nejrůznějších způsobů platby. Tato herní platforma zkrátka ovládá herní svět a je pravděpodobné, že tomu tak ještě dlouhou dobu bude.