Tidal – Zaposlouchejte se do své oblíbené hudby

Poslouchání streamované hudby má v dnešní době zelenou. Není se proto čemu divit, že v této oblasti bují poměrně silný konkurenční boj. Jedním ze streamovacích velikánů je také služba Tidal. Ta se zaměřuje primárně na bezdrátovou kompresi audia. K tomu přidává i vysokou kvalitu videa.

Tidal a vše důležité

Abyste poznali tuto streamovací službu do nejmenšího detailu, je třeba začít pěkně od začátku. Měli byste vědět, kdy tento projekt vlastně vznikl a co všechno posluchačům přináší. Pro bližší informace se začtěte do tabulky prezentované níže.

PředmětHodnota
Spuštění2014
Oficiální tisková konference30.3.2015
Počet písní25 milionů
Počet videí85 tisíc
Informace související se službou Tidal.

Za společností Project Panther Ltd. stojí známý rapper Shawn Jay-Z Carter. Ten Tidal koupil rok po jeho založení, které měla na starosti švédská firma Aspiro. Od té doby hudební streamovací služba jenom vzkvétá. A to má hned několik pádných důvodů.

Služba vlastněná umělci

Tento streamovací projekt je výjimečný tím, že jej v podstatně vlastní umělci. Každý z níže uvedených získal nějaký ten podíl, a to pochopitelně přitáhlo spoustu posluchačů. Jmenovat lze například Alicia Keys, Nicky Minaj, Usher, Madonna, Beyoncé, Coldplay, Jack White a další. Největší prodej posledních let spojený s Tidalem se týkal právě slavného rappera. Ten svůj podíl prodal zakladateli Twitteru.  V roce 2021 šlo o astronomickou částku 297 milionů amerických dolarů.

Tidal – Exkluzivní obsah v odlišné kvalitě

Tidal jako takový se bezpochyby může pyšnit velice zajímavým hudebním obsahem. O tom není žádných pochyb. Vyzkoušet můžete třicetidenní zkušební lhůtu a pak vyberete jeden z placených produktů. Pokud vsadíte na model Premium, čeká Vás kvalita 320 kbit/s AAC. Jestliže dáváte přednost ještě kvalitnějšímu poslechu, jasnou volbou se Vám stane Tidal HiFi s parametry 1 411 kbit/s FLAC.

Na rozdíl od konkurenčních streamovacích služeb, zde máte díky vlastnickým právům vybraných umělců záruku jejich komplexní tvorby, a hlavně dlouho očekávaných novinek.