Vše o obsazení filmu Hříšný tanec: Hvězdná sestava, herecké výkony a kulisy natáčení

Obsazení Hříšný Tanec

Představení filmu "Hříšný tanec"

Film "Hříšný tanec" je klasický romantický taneční film z roku 1987, který se stal ikonou popkultury. Příběh sleduje tanečníka Johnnyho Castlea, kterého ztvárnil Patrick Swayze, a mladou dívku Baby Housemanovou, hranou Jennifer Grey. Jejich vášnivý vztah a společné taneční vystoupení představují hlavní motiv filmu. Soundtrack s hitovou písní "(I've Had) The Time of My Life" získal Oscara a Grammy. Film se stal komerčním úspěchem a dodnes si udržuje silnou fanouškovskou základnu.

Hlavní herecké obsazení

Hlavní herecké obsazení filmu "Hříšný tanec" tvoří ikonický pár Jennifer Grey a Patrick Swayze. Grey ztvárnila roli mladé, naivní Baby Housemanové, zatímco Swayze se stal charismatickým tanečníkem Johnnym Castle. Jejich chemie na plátně byla nepopiratelná a přispěla k celkovému úspěchu filmu. Vedlejší role jako Penny Johnson, Johnnyho taneční partnerka, a Dr. Jake Houseman, Babyin otec, byly obsazeny Cynthií Rhodes a Jerrym Orbachem. Toto herecké obsazení se stalo klíčovým prvkem pro vytvoření nezapomenutelných postav ve filmu "Hříšný tanec".

Režisér a scenárista

Režisérem filmu "Hříšný tanec" je Emile Ardolino, který se proslavil především díky své práci na muzikálech. Ardolino získal Oscara za nejlepší režii dokumentárního filmu "Great Performances: Dance in America". Scenáristou snímku byla Eleanor Bergstein, která se inspirovala vlastními zkušenostmi s tancem a kulturou 60. let. Její autentický příběh o lásce a tanci oslovil diváky po celém světě a dodnes patří mezi ikonické romantické filmy 80. let.

Natáčení a produkce

Natáčení filmu "Hříšný tanec" probíhalo v roce 1986 v New Yorku a jeho okolí. Produkce byla náročná kvůli kontroverznímu tématu a potřebě precizních tanečních scén. Režisér Emile Ardolino se snažil zachytit autentičnost prostředí tanečního klubu, což vyžadovalo detailní práci na scénografii a kostýmech. Hvězdný pár Patrick Swayze a Jennifer Grey strávili mnoho hodin tréninkem tanečních choreografií, aby dosažili dokonalosti ve svých vystoupeních. Produkce byla finančně náročná, ale díky energii herců a tvůrců se podařilo vytvořit ikonický film, který dodnes oslovuje diváky po celém světě.

Premiéra a přijetí filmu

Premiéra filmu "Hříšný tanec" se konala dne 12. srpna 1987 v Los Angeles a následně se film dostal do kin po celém světě. Přijetí filmu bylo původně smíšené, ale brzy se stal kultovním hitem. I přes negativní recenze kritiků si získal oblibu u diváků a stal se jedním z nejúspěšnějších filmů osmdesátých let. Hudba, choreografie a chemie mezi hlavními herci byly chváleny a dodnes je "Hříšný tanec" považován za ikonický romantický muzikál, který ovlivnil generace diváků po celém světě.

Publikováno: 13. 05. 2024

Kategorie: filmy

Autor: info@mbusiness.cz

Tagy: obsazení hříšný tanec | obsazení filmu hříšný tanec