YouTube Music je odnoží svého filmového bratříčka

Navštívili jste nejznámější hudební festivaly Česka a rádi byste si znovu poslechli některé z oblíbených písní? Potom k tomu využijte hudební streamovací službu YouTube Music. Jak už asi podle názvu správně tušíte, za jejím vytvořením stojí stejnojmenná společnost provozující jeden z největších video portálů na celém světě.

Něco málo o YouTube Music

YouTube Music spadá pod společnost Google. Podle vzoru mnohých konkurenčních streamovacích služeb nabízí posluchačům pestrou nabídku hudebních žánrů a písní. V tabulce prezentované níže Vám přinášíme několik důležitých milníků spojených s tímto projektem.

PředmětHodnota
Spuštění2015
Klíčoví lidéSusan Wojcicki a Lyor Cohen
Placená službaOznačení Premium
Dostupnost100 zemí světa
Co všechno byste měli o YouTube Music?

Za zmínku stojí také to, že tato hudební streamovací služba nahradila svého pomyslného předchůdce, kterým byl produkt Hudba Google Play. K tomuto kroku došlo na konci roku 2020.

Předplatné se jistě vyplatí

Tuto službu si můžete bez sebemenšího problému vyzkoušet zdarma, což Vám umožní lépe poznat tuto službu. Je však pravdou, že verze Premium toho nabízí daleko více. Například získáte možnost stahovat si písně do svého mobilního telefonu nebo jiného zařízení. Hodně populární je mezi uživateli přehrávání na pozadí. To znamená, bez nutnost mít aplikaci stále spuštěnou. Přínosem je i absence jakýchkoliv reklam a také vyšší datový tok 256 kbit/s. S takovou výbavou už je YouTube Music Premium adekvátním konkurentem v prostředí hudebních streamovacích služeb.

YouTube Music má značnou podporu

O neustále se rozšiřující službě tohoto typu asi nemá cenu pochybovat. Přispívá k tomu například bohatá podpora platforem. Mezi nimi nechybí iOS, Android, Sonos, Google Home, Android Auto, web nebo Android TV. O zvyšující se počet posluchačů se postaralo i rozšíření do celého světa. Dnes už je to více, jak sto zemí, kde lze tuto službu využívat. Povětšinou je to ve Spojených státech amerických, ale také v Evropě, Oceánii a v některých částech Asie a Afriky.