Grand Theft Auto – Fenomenální role zločince

Patříte k milovníkům počítačových a konzolových her? Potom Vaší pozornosti v žádném případě nesmí uniknout klasika v podání Grand Theft Auto. Hra, ve které se octnete v roli gangstera dobývajícího renomé v divokém světě pouličních gangů. Akční adventura je stálicí na trhu, o čemž se můžete přesvědčit v následujících řádcích.

Něco málo o GTA

Grand Theft Auto je hrou, která je často prezentována pod zkratkou GTA. Ještě, než se rozepíšeme o všech vydaných dílech této akční klasiky, je vhodné zmínit se o prvopočátcích vzniku. Podrobnější informace naleznete v tabulce prezentované níže.

PředmětHodnota
Vydání prvního dílu1996
VydavateléRockstar Games a Capcom
Inspirace ve filmuPulp Fiction
Svět2D, 3D a HD
Základní informace o slavné hře GTA.

Jen pro zajímavost uvedeme informaci ze současnějšího herního světa. Grand Theft Auto V je od roku 2013 natolik úspěšnou hrou, že v prodejnosti a ziscích překonává kdejaké celosvětové filmy. Prodeje jdou do desítek milionů kusů a výnosy do miliard amerických dolarů.

Jaké série Grand Theft Auto si můžete zahrát?

První díl vyšel ještě pro MS-DOS a operační systém Windows. Na MS-DOS už asi jenom stěží narazíte. Dopřávat si však můžete novodobějších sérií, které mají rozhodně co nabídnout. Právě jmenovaná pátá série vznikala v letech 2013 až 2015, kdy byla zajištěna podpora pro nejrůznější platformy. Dnes už GTA nemusíte hrát pouze na výkonném počítači, ale také na konzolích, jakými jsou Xbox a PlayStation. Právě pohled z první osoby je v tomto díle asi tím největším lákadlem.

Pozadu ovšem nezůstávají ani předešlá vydání s označením Lost and Dammed, Chinatown Wars a Ballad of Gay Tony. Datadisky pro Grand Theft Auto IV, které si podmanily doslova celý herní svět. Vždyť právě díky této hře je možné dostat se s postavou gangstera i do oblasti motorkářských gangů a užívat si hry z ptačí perspektivy. Je nepochybné, že GTA je v tomto směru naprostou jedničkou. Jak z hlediska grafického zpracování, tak velice poutavého příběhu.