Nejlepší seriály 2022: Na co se dívat, když už jste viděli všechno?

Top Seriály 2022

Rok 2022 byl pro seriálové nadšence doslova hostinou. Streamovací platformy i televizní stanice chrlily jednu pecku za druhou a my, diváci, jsme se mohli utápět v záplavě napětí, humoru i emocí. Od fantasy spektáklů jako Rod draka, přes strhující kriminálky typu Pachatel neznámý až po dojemné příběhy jako Wednesday, výběr byl vskutku pestrý a kvalitní. Seriálový boom zkrátka pokračuje a zdá se, že jen tak neustane. Naopak, s rostoucí konkurencí se zvyšuje i kvalita a originalita, což je pro nás, diváky, ta nejlepší možná zpráva. Už teď se tak můžeme těšit na to, čím nás seriálový svět překvapí v roce 2023.

Žánrová pestrost a vysoká kvalita

Rok 2022 byl pro seriálové fanoušky doslova hostinou. Žánrová pestrost a vysoká kvalita produkce doslova brala dech. Ať už jste fanoušky napínavých thrillerů, strhujících dramat, inteligentních komedií nebo fantasy světů, rok 2022 si pro vás něco přichystal. Milovníci thrillerů hltali každý díl seriálu "Pachatel" s napínavým příběhem a skvělým Markem Taclíkem v hlavní roli. Fanoušci historických dramat se zase nemohli nabažit seriálu "Božena" s Aňou Geislerovou, který mapoval život a dílo Boženy Němcové. Pro ty, kteří dávají přednost komediálnímu žánru, tu byl seriál "Osada" s vtipným scénářem a hvězdným obsazením v čele s Ivou Janžurovou. A fanoušci fantasy? Ti se mohli ponořit do světa seriálu "Kolo času", adaptace populární knižní série. Rok 2022 zkrátka nabídl seriály pro každého.

Nejlepší fantasy seriály roku 2022

Rok 2022 byl pro fanoušky fantasy seriálů opravdu štědrý. Diváci se mohli ponořit do světů plných magie, draků a epických bitev. Mezi nejdiskutovanější seriály patřil bezpochyby "Rod draka", prequel k populární "Hře o trůny". Seriál si získal diváky propracovanými charaktery a napínavým dějem, i když se mu nevyhnula srovnání s původním seriálem. Další peckou byl seriál "Pán prstenů: Prsteny moci", který se vrací do světa Středozemě. I když se seriál setkal s rozporuplnými reakcemi, vizuálně ohromil a přilákal miliony diváků. Pro fanoušky young adult fantasy byl tu seriál "Zaklínač" s druhou řadou, která rozvíjela příběh Geralta a Ciri. Seriál si i nadále držel vysokou kvalitu a potvrdil svou pozici mezi fantasy stálicemi. Mezi další povedené fantasy seriály roku 2022 patřily "Kolo času", "Stín a kost" a animovaný seriál "Arcane".

Sci-fi pecky, které uchvátily diváky

Rok 2022 byl pro fanoušky sci-fi žánru doslova hostinou. Streamovací platformy i televizní stanice se předháněly v nabídce napínavých příběhů z daleké budoucnosti, alternativních realit a světů plných technologických vymožeností. Diváci se mohli ponořit do dystopických vizí budoucnosti s temným nádechem v seriálu "Squid Game", který si podmanil svět svou syrovostí a kritikou společnosti. Naopak útěchu a naději v těžkých časech nabídla čtvrtá série "Stranger Things", která si pohrávala s nostalgií po 80. letech a přinesla další kapitolu v boji proti nadpřirozeným silám. Fanoušci vesmírných dobrodružství si pak přišli na své s druhou řadou "Star Trek: Picard", která nabídla strhující příběh legendárního kapitána Jeana-Luca Picarda a jeho nové posádky. A nesmíme zapomenout ani na seriál "Foundation", ambiciózní adaptaci knižní série Isaaca Asimova, která diváky vtáhla do komplexního světa galaktické říše na pokraji zkázy. Tyto seriály a mnoho dalších dokázaly, že sci-fi žánr je stále plný života a má divákům co nabídnout: napětí, emoce, myšlenky a především úžasné příběhy, které nás dokáží přenést do jiných světů a přimět nás zamyslet se nad naší vlastní realitou.

Napínavé thrillery a detektivky

Rok 2022 byl pro fanoušky napínavých thrillerů a detektivek doslova hostinou. Seriály jako "Ozark" s Jasonem Batemanem a Laurou Linney v hlavních rolích nás držely v napětí až do poslední epizody. Finální řada "Ozarku" nabídla strhující rozuzlení a potvrdila status jednoho z nejlepších kriminálních dramat posledních let. Nemůžeme zapomenout ani na seriál "V pasti", islandskou detektivku, která si získala srdce diváků po celém světě. Drsná severská atmosféra, komplikované charaktery a napínavý děj z ní dělají nezapomenutelný zážitek. Pro milovníky tajemna a záhad pak byl stvořen seriál "1899" od tvůrců "Dark". I když byl bohužel po první sérii zrušen, stihl si vybudovat silnou fanouškovskou základnu, která doufá v jeho záchranu. Ať už dáváte přednost klasickým detektivkám, psychologickým thrillerům nebo mysteriózním příběhům, rok 2022 vám zaručeně dopřál pořádnou dávku napětí.

Komediální seriály pro zasmání

Rok 2022 byl na poli komediálních seriálů opravdu pestrý. Diváci se mohli smát u bláznivých příběhů, chytrého humoru i černých komedií. Mezi favority se jednoznačně zařadil seriál "Ted Lasso", který si získal srdce diváků po celém světě. Jeho optimistický a lidský humor v kombinaci s fotbalovým prostředím se ukázal jako trefa do černého. Dalším hitem byl seriál "Hacks", který vtipně a inteligentně reflektuje svět stand-up comedy a generacemi podmíněné rozdíly. Za zmínku určitě stojí i seriál "Reservation Dogs", jenž humorným způsobem zobrazuje život teenagerů v indiánské rezervaci. Diváci i kritici ocenili originalitu, upřímnost a specifický humor seriálu. Pro fanoušky černých komedií byl pak jasnou volbou seriál "Barry", který mistrně mísí humor s napětím a násilím. Bill Hader v hlavní roli zabijáka, který se chce stát hercem, exceluje a dokazuje svůj komediální talent. Ať už preferujete jakýkoliv typ humoru, rok 2022 vám jistě nabídl seriál, u kterého jste se mohli zasmát a zapomenout na starosti všedního dne.

Historické seriály plné dramatu

Rok 2022 byl pro historické seriály ve znamení dramatu a napětí. Diváci se nemohli nabažit příběhů z minulosti, které jim nabídly strhující podívanou a emotivní zážitky. Mezi nejúspěšnější historické seriály roku 2022 patřily například "Panovník", "Království" a "Poslední království". Tyto seriály zaujaly diváky nejen poutavým dějem, ale také skvělým hereckým obsazením a dobovou atmosférou.

"Panovník" nás zavedl do Anglie 16. století a představil nám příběh Jindřicha VIII. a jeho šesti manželek. Seriál zaujal diváky svým realistickým zobrazením historických událostí a intrikami na královském dvoře. "Království" nás zase přeneslo do středověké Koreje, kde zuřila válka s nemrtvými. Seriál nabídl napínavou podívanou plnou akce a napětí. "Poslední království" nás zavedlo do Anglie 9. století, kde se odehrával boj o moc mezi Sasy a Vikingy. Seriál zaujal diváky svým epickým rozsahem a charismatickými postavami.

Historické seriály plné dramatu a napětí patřily v roce 2022 k nejoblíbenějším žánrům. Diváci si zamilovali možnost ponořit se do minulosti a prožít napínavé příběhy plné intrik, lásky a zrady.

Romantické příběhy pro každou duši

Rok 2022 byl pro romantické seriály opravdu plodný. Diváci se nemohli nabažit příběhů plných vášně, dramatu a nečekaných zvratů. Ať už jste fanouškem historických romancí, komediálních lásek nebo fantasy světů, v roce 2022 si každý přišel na své. Mezi nejúspěšnější seriály patřily Bridgertonovi, kteří si podmanili srdce diváků po celém světě. Příběh o sourozencích Bridgertonových hledajících lásku v prostředí londýnské smetánky uchvátil nádhernými kostýmy, chytlavou hudbou a samozřejmě i vášnivými románky.

Pro milovníky fantasy byl stvořen seriál Kolo času, adaptace stejnojmenné knižní série. Příběh sleduje skupinu mladých lidí, kteří se musí postavit temné síle a zachránit svět před zkázou. I v tomto epickém dobrodružství nechybí romantická linka, která dodává příběhu další rozměr. A pokud jste spíše pro komediální lásky, pak jste si jistě oblíbili Emily v Paříži. Seriál o mladé Američance, která se přestěhuje do Paříže a snaží se zvyknout si na nový život, bavil diváky po celém světě. Emily se potýká s pracovními i milostnými peripetiemi a diváci s ní prožívají všechny radosti i strasti.

Dokumentární seriály s poutavým obsahem

Rok 2022 byl pro dokumentární seriály opravdu silný. Diváci si nemohli vynachválit strhující příběhy, dechberoucí záběry a fascinující témata, která jim tato forma zábavy nabídla. Ať už vás zajímá true crime, příroda, historie nebo cokoli mezi tím, v roce 2022 jste si rozhodně přišli na své. Mezi nejdiskutovanější dokumenty patřil bezpochyby [název dokumentu] od [režisér/tvůrce], který se zabýval [stručný popis tématu]. Diváci i kritici oceňovali především [důvody obliby, např. napínavý děj, silné emoce, nový pohled na známou událost]. Dalším favoritem se stal [název dokumentu], který nás zavedl do [prostředí/doby] a ukázal nám [stručný popis tématu]. Fanoušci dokumentů si také nemohli nechat ujít [název dokumentu], který [stručný popis tématu a důvodu obliby]. Je zřejmé, že dokumentární seriály si získávají stále větší popularitu a rok 2022 byl toho jasným důkazem.

Seriálové adaptace známých knih

Rok 2022 byl pro seriálové adaptace známých knih opravdu plodný. Diváci se dočkali jak pokračování již zavedených hitů, tak i zbrusu nových příběhů, které si získaly srdce milionů. Mezi nejdiskutovanější seriály roku patřil bezpochyby "Pán prstenů: Prsteny moci" od Amazonu, adaptace Tolkienovy legendární ságy. I když se seriál setkal s rozporuplnými reakcemi, jeho vizuální stránka a epický rozměr uchvátily nejednoho diváka. Dalším očekávaným počinem byl "Rod draka" z produkce HBO, prequel k veleúspěšné "Hře o trůny". Seriál se zaměřuje na historii rodu Targaryenů a slibuje stejně napínavé drama a politické intriky jako jeho předchůdce. Velký úspěch zaznamenala i minisérie "Sedmilhářky" od Hulu, která se stala jednou z nejsledovanějších novinek roku. Příběh o zdánlivě dokonalých ženách, jejichž životy se obrátí vzhůru nohama po tragické události, si získal diváky po celém světě. A nesmíme zapomenout ani na čtvrtou sérii "Příběhu služebnice" od Hulu, která i nadále fascinuje svým děsivým pohledem na dystopickou budoucnost. Rok 2022 zkrátka potvrdil, že seriálové adaptace známých knih mají stále co nabídnout a dokáží oslovit široké spektrum diváků.

Česká seriálová tvorba v roce 2022

Rok 2022 byl pro české seriály pestrý a plný novinek. Diváci si mohli vybírat z napínavých kriminálek, dojemných dramat i zábavných komedií. Mezi divácky nejúspěšnější seriály patřil bezpochyby [název seriálu], který zaujal [stručný popis děje a důvodu obliby]. Velký ohlas sklidil i [název seriálu], jenž si získal oblibu díky [stručný popis děje a důvodu obliby].

Fanoušci kriminálek si přišli na své s napínavým seriálem [název seriálu], který se soustředil na [stručný popis děje a důvodu obliby]. Naopak milovníci historických dramat ocenili seriál [název seriálu], který je přenesl do [stručný popis děje a důvodu obliby].

Kromě zavedených tváří se na obrazovkách objevila i řada nových talentů. Za zmínku stojí například [jméno herce/herečky] v seriálu [název seriálu], který/která zaujal/a svým [stručný popis hereckého výkonu].

Česká seriálová tvorba v roce 2022 tak potvrdila svou kvalitu a pestrost a diváci se i v příštím roce mají na co těšit.

Seriály, na které se těšit v roce 2023

Rok 2022 byl na seriálové scéně opravdu silný a nabídl nám řadu skvělých zážitků. Jenže rok se s rokem sešel a my už netrpělivě vyhlížíme, čím nás seriálový svět ohromí v roce 2023. Naštěstí se zdá, že se máme na co těšit! Pokračování se dočkají některé z největších hitů loňského roku. Fanoušci fantasy se můžou těšit na další řadu Zaklínače s Henrym Cavillem v hlavní roli, která slibuje ještě temnější a akčnější podívanou. Milovníci napětí si určitě nenechají ujít pokračování mysteriózního seriálu 1899 od tvůrců Dark. A pokud jste si oblíbili napínavou atmosféru seriálu Wednesday, můžete se těšit na druhou řadu, která nám prozradí víc o temných tajemstvích Nevermorské akademie. Kromě pokračování oblíbených hitů nás ale čekají i zbrusu nové seriály, které mají potenciál stát se novými diváckými miláčky. Mezi ty nejžhavější kandidáty patří například sci-fi thriller Silo s Rebeccou Ferguson v hlavní roli, který slibuje napínavou jízdu plnou zvratů. Fanoušci komiksů by si pak neměli nechat ujít seriál Secret Invasion, ve kterém se vrátí Samuel L. Jackson jako Nick Fury a bude čelit invazi Skrullů. A pokud máte rádi historické seriály, nenechte si ujít novinku od HBO s názvem Marie Antoinetta, která slibuje nový pohled na život této kontroverzní královny.

Publikováno: 24. 06. 2024

Kategorie: filmy a seriály

Autor: FrantisekHrstka

Tagy: top seriály 2022 | nejlepší seriály v roce 2022